Redactie: Dorpsraad Jrg 42, nr. 3 16 januari 2004 Van Lovinckplein 8: Johannes 2,1-11: Nu stonden daar zes stenen waterbakken ten behoeve van het Joodse reinigingsgebruik, elk met een inhoud van twee tot drie metreten. 'Doe die bakken vol water/ beval Jezus hun. Ze deden ze vol water, tot de rand toe. Vervolgens zei Hij". 'Schep er nu wat uit en breng het naar de tafelmeester.' En ze deden het. ie'.--■ De tafelmeester proefde het water dat wijn was geworden, maar wist niet waar die vandaan kwam. De verandering van water in wijn in Kana, is heel wat anders dan zo maar een wonderverhaal. Het gaat er niet om dat Jezus op aandringen van Maria een feestje redt dat door slechte organisatie in het water dreigde te vallen. Er is iets mee bedoeld dat veel grootser is. Het is een teken. Een teken ook van de omvorming en verandering die de Geest van Jezus in ons allen wil bewerken. Iedere eucharistieviering staat in het teken van deze omvorming. Het water van onze klein-menselijke ik-gerichtheid moet worden omgevormd tot goddelijke ruimhartigheid en barmhartigheid. Intenties van 17 t/m 23 januari 2004: za 17 jan 19.00 u (Volkszang) Jeu van de Ven en An van de Ven-Winnen; Ouders Arts-Gielen en overl fam.; Henny Emons-Muysers. zo 18 jan 9.15 u (Vivace) Grad Claessens; Marlidi Bastiaansen; levende en overl. fam. Mulders- Maessen en overl. fam. di 20 jan 19.00 u Lena Smeets-van Asten (KBO). Misdienaars: za 19.00 u Joris en Bart A.; zo 9.15u Klaas en Erwin; di 19.00 u Vera en Anja. Doopsels: Sharina Kuysters, Pioniersstraat 38, Thijs Nijssen, Dopheide 26 Rome-reis: Op dinsdag 20 januari zal er 's avonds om 8 uur in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn een bijeenkomst zijn van geïnteresseerden uit de drie parochies, voor de reis naar Rome. Die avond wordt het praktische verloop van de reis uit de doeken gedaan. Ook zal er verteld worden waar en wat we allemaal te zien krijgen. Deze avond zal ook aanwezig zijn pastoor J. van Oss s.m.m. uit Schimmert, die ons op deze reis zal begeleiden. Alle belangstellenden zijn van ganser harte welkom!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 1