Prins Ton I en Prinses Renate reqieren over de Piëlreuzen en Piëlreuzinnen. Alderen aovund Kaartverkoëp Bonte Aovunden Prins Maikel en Prinses Maijanne hebben hun funkti.es nergeleet. Ze wieren op ludieke wieze opgenome ien de APK. Alle iengredienten waren anwezig um ennen schonnen taart te bakken. Dees iengredienten wieren dur beroepsmenger Maikel en Marjanne vakkundig onderèn gezet. Nao wat "gemengde gevuulens" zien zillie opgenomen ien de APK. Nao dit spektakel van de Aid Prinsen Kompeneej was ut wachten op özze neje prins. De vurzitter en de vorst gingen naor de boerenbondswinkel want ze han gehuurd dat ze daor ok vort prinsen verkochten, Gerrit en Hai dun daor alles an um dur ennen te verkoëpen ut de vurraod die ze han staon. Uuteindeluk hebben ze toch gekozen vur de neje kollektie van 2004. Özze neje Prins Ton I den urste mit zien Prinses Renate wieren erg enthousiast ontvangen. Ut was dan ok wer ennen drukke en fantastische Piëlreuzen aovund. Op 5 fïbberwarie is wer özze alderenaovund. Ongetwiefeld zien dur wer creatieve alderen Die mit willen doen an dizzen aovund. Dees minse kunnen zich opgève bej Willie Kunnings Tel 545105 Ankommende zondag 11 januari is wer özze kaartverkoëpmerge. De deur bej Egel meers got um 8.30u oop. De blauwe lidmaatschapskaarten geve recht op 2 kaarten en de gele op 1 kartje. Ge meugt maximaal 10 zitplatsen per persoon reservieren. YSSELSTEYN JEUGDBONTEMIDDAG Den Jeugdbontemiddag van afgeloëpe zondag war een groet succes. Langs dizze weg wille wej alle artieste vrijwillegers en bezuukers bedanke. Volgend joar kriege we alwer de 12e Jeugdbontemiddag. JEUGDPRINSEBAL Kommende zoaterdagaovend 10 januari goan wej op gepaste wieze afscheid neme van Jeugdprins Rik den Urste, jeugdvorst Dave, de narren en de Jeugdroad. Enne gehiële nejje jeugdroad en Jeugdvorst make hun opwachting. Ut belangriekste van de aovend is ut uutkomme van de nejje Jeugdprins. Dizze zal same mit prins Ton den Urste over de piëlreuzen en piëlreuzinne goan regiere, Hoe dit gehiël ien ut werk zal goan kunde zoaterdag komme kieke ien de Jera. Wej hope veul piëlreuzen woaronder veul aid jeugdprinse en jeugraoden te zien. Ut Comité

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2004 | | pagina 8