Lei Potten YSSQ5TEYN Wette gej ut of denkte gej ut te wiëte dan motte zeker dit jaor wer mitdoen an ut traditionele prinsraoje op 1 jannewarie. Leden van c v. "De Piëlreus" gaon op nejjaorsdag alle horecagelegenheden af mit lieste mit daorop potentiële kandidaten. Vur 0.50 Eurocent kunde al den hoofdpries winnen. De pries zal uutgeldt werre op zaoterdag 3 jannewarie op ut prinsebal. Ut beloofd wer ennen schönne aovund te werre Wie wert de neie prins van de Piëlreuzen Reuzekluut De Reuzekluut zal dit jaor op 18 jannewarie uutgereikt werre an Umdat hej zich al hiël veul jaore iengezet het en nog steeds zeer actief is bej diverse verenigingen. Binnekort mier hierover. JEÜGB BONTE MIDDAG Piëlreuskes en Piëlreuzinnekes, Op zondag 4 januari, um 14.11 uur, begint vur de jeugd den anloëp noar den vasteloavend 2004. Op dizze dag wurd den elfde Jeugd Bonte Middag ien de Jera gehalde. Net als vurng joar, hopen Bob en Joep der ok dit jaor wer enne gezellige middag van te maken. Ieder van ullie tot en mit 16 joar kan an dizze Jeugd Bonte Middag diëlnemen dur een carnavalistische vurdracht, liedje of playback act op den Jera- bühne te zetten. Bob en Joep zien erg benejd wat gullie dur van make. Wilde ok mitdoen, vul dan onderstoand strookske ien en lever het ien bej Hay Vogels Moerslag 16 (tel. 541409) of bej Roel Linders, van Montfortstroat 7 (tel. 06-52427046). As ge vraoge hed dan kunde us ok belle. Doede ge nie mit dan hald dizzen middag alvast vrej om te komme kieke. Wej zulle der ten iedergeval zien; Repetitie Jeugdbonte middag orkest AA Vur diegene die mit doen an het jeugdbontemiddag orkest. Zoaterdag 27 januari um 16.00 uur halde wej ene korte repetitie ien ut gemeenschapshuus. Generale Jeugdbonte middag Tevens willen wej al vermelde dat wej op vrejdag 2 januari enne generale repetttie halden vur de artieste ien de Jera. Bob Joep en Ut Comité; Edwin, Hay, Roel en John y Naam (namen) diëlnemer(s) Tel;

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 7