Ysselsteyms Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 46 15 november 2003 Van Lovinckplein 8: Mk 13 24-32: In de dagen na de verschrikking zal de zon verduisterd worden, en de maan zal haar licht niet meer laten schijnen, en zullen de sterren van de hemel vallen en de hemelse machten wankelen. En dan zal men de Mensenzoon op wolken zien komen, meet veel macht en heerlijkheid. Geen koe zo bont of er zit wel een vlekje aan, zegt een oud Nederlands spreekwoord. De betekenis is duidelijk. Het kan altijd nog erger. Vlak voor vervelende of moeilijke gebeurtenissen proberen veel mensen zich de allerergste situatie voor te stellen, "want dan valt het altijd mee Dat is een manier van omgaan met dreiging en angst. Een student die na elk tentamen zeker meent te weten dat hij zakt en dan uiteindelijk glansrijk geslaagd blijkt. Het uitspreken van een bedreiging beperkt het gevaar alsof je het zelf in je hand neemt. Niets van buiten kan je bedreigen, omdat jij er zelf de baas over bent. Wat er gebeurt aan goede of kwade dingen ligt in jouw hand. Niet de dokter zegt datje ongeneeslijk ziek bent, maar je had het eigenlijk zelf al gezegd. Het lijkt raar om zo te redeneren, maar zo houden we voor onszelf een weg naar de toekomst open, een weg die verder reikt dan onze diepste angst. Intenties van 15 t/m 21 november 2003: za 15 nov 19.00 u zo di 16 nov 18 nov 9.15 u 19.00 u (Eigewijsjes) Martinus Hubers en echtg. Gerarda Arts; ouders Pouwels-Voesten en overl. fam.; Piet Swinkels; Jeu en An v.d. Ven-Winnen; overl. fam Mulders-Maessen en een bijz. intentie; overl. fam Smits-Weijs; Grad van Dijck (Paardensportver.Yss.); overl. fam. Fleurkens-van Staveren. Johan Vogels en fam. Vogels-Jeurissen en dankzegging bij een 80e verjaardag. Levende en overleden leden van Zij-Actief; Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtg.; jrd. Geertje Janssen. Misdienaars: za 19.00 u Bart O. en Willem; zo 9.15 u Joris en Klaas; di 19.00 u Vera en Stef. Doopsels: Rome-reis: Isabel Linders, Laurie Marcel lis, Puttenweg 7 Peelweg 5 Onze vraag in YNB enkele weken geleden had de bedoeling om te peilen of er belangstelling was voor zulke reis. Het is ons gebleken dat er inderdaad voldoende animo is. We beschouwen nog niemand als opgegeven, maar we zijn wel begonnen aan de voorbereiding. Zo gauw we meer concrete gegevens hebben, laten we u dat weten en vanaf dat moment kan men zich opgeven. Wat we nu kunne n vertellen is dat de reis ongeveer 10 dagen zal duren en dat ze zal plaatsvinden tussen 2 en 20 mei 2004. De reis is in principe bedoeld voor mensen van ons cluster. Wij werken intussen verder aan de voorbereiding en zo gauw we meer concrete gegevens hebben hoort u van ons. Weekgedachte: 'Pessimisme en optimisme kennen elkaar'

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1