Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 42 17 oktober 2003 Van Lovinekplein 8: Markus 10: 42-45: Wie groot wil worden onder jullie, moet jullie dienaar zijn; Wie onder jullie eerste wil zijn, moet slaaf van allen zijn. Want de Mensenzoon is niet gekomen om gediend te worden, maar om te dienen en zijn leven te geven als losgeld voor velen. "Bazen over anderen is een hardnekkig virus in kerk en samenleving" Ken uzelf. Dat is wat Jezus in de lezing van deze week bedoelt als hij zegt 'Je weet niet watje vraagt' tegen de leerlingen die vragen of ze in de hemel naast hem mogen zitten. Dat betekent denk eens dieper na, waarom vraag je dit? Wat zit daaronder aan verborgen drijfveren? Gaat het daarom in een mensenleven? De grote mannen laten hun gezag gelden. Zo moet het niet zijn onder jullie. Dat het goede gebeurt wees daarover verheugd. De God van onze vaderen, de God van Jezus van Nazareth kiest voor de machtelozen, voor wie geen macht najagen, voor wie niet ernaar streven links of rechts naast zijn zetel te mogen zitten, voor wie niet vooraan staan en de blits maken. Hij kiest voor de dienaar, de slaaf, dat zijn degenen die Jezus heeft losgekocht met zijn leven, zijn dood en verrijzenis. Intenties van 18 t/m 24 oktober 2003: za 18 okt 19.00 u (Volkszang) jrd. Toon Wismans; overl. fam. Mulders-Maessen en bijz. intentie; Truus Spreeuwenberg-Philipsen en overl. fam Spreeuwenberg-Philipsen; Josefina Lemmens-Smits en Bert Derks. zo 19 okt 9.15 u Truus van SchijndelThijssen en overl. fam.; overl. ouders Spreeuwenberg-van Hoof en Harrie Spreeuwenberg en Hubert Janssen, di 21 okt 19.00 u Anna Maria van Beers-Maasen (KBO). vr 24 okt 19.00 u 40-j. Huwelijk fam. Strijbos-van de Berkmortel. Misdienaars: za 19.00 u Bart O. en Jelle; zo 9.15 u Bart A. en Klaas; di 19.00 u Erwin en Frank; vr 19.00 u Vera en Stef Doopsels: zondag 14.00 u: Vic Bruin, Rouwkuilenweg 9 Stef van Soest, Puttenweg 13 Kim van Els, Peter Janssenweg 22 Gijs Hellegers, Jan Poelsweg 1 Anne Konings, Rouwkuilenweg 37 Weekgedachte:

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1