Dorpsraad Ysselsteyn Programma Jera '70 van 25-sep t/m 5-okt 2003 w» c Voor meer info check www.ysselsteyn.com/jera70 Donderdagvondgroep Op 25 sept. zijn er waterspellen. Neem een handdoek en droge kleding mee! Bij slecht weer doen we iets anders!!!! WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. Tel. no. huisartsenpost 0800-1222. Mededeling Dorpsraad: Stand van zaken omtrent de familie Sorkhabi De familie Sorkhabi verblijft nog steeds in ons midden en wordt door vele dorpsgenoten gesteund met onderdak, geld en voedsel. Echter een plaats in de Nederlandse samenleving wordt hen van overheidswege niet gegund. Zij mogen hier niet wonen, niet werken, kortom het gezin heeft geen rechten, gek genoeg en gelukkig zijn de kinderen wel leerplichtig en moeten dus naar school. De dorpsraad is aktief in het aanschrijven van bestuurders en politieke partijen, en de reakties zijn in de trant van: met deze medemensen gebeuren mensonwaardige, verwerpelijke zaken, en wij zullen de verantwoordelijke instanties hierop attenderen. Of dit gezin reeds geboekt is als schrijnend geval kan niemand ons vertellen, maar hoe meer publiciteit een "schrijnend geval" krijgt, hoe groter de kans dat de verantwoordelijke minister dan overstag gaat en deze mensen een verblijfsstatus geeft. Ook ons gemeentebestuur heeft zich over deze zaak gebogen, en wethouder Emonts heeft protest aangetekend bij de COA en het ministerie over de wijze waarop dit gezin behandeld wordt. Op bezoek bij het groepje Ysselsteynse initiatiefnemers vertelt de wethouder dat het beleid van de gemeente Venray is om uitgeprocedeerde asielzoekers niet te ondersteunen, maar dat ook de gemeente geen antwoord heeft op de vraag wat er dan wel moet gebeuren. Daaruit trekken wij, de dorpsraad, de pastoor en de huisartsen, de conclusie dat Ysselsteyn moet doorgaan voor dit gezin te zorgen totdat de overheid ofwel een verblijfsstatus verleent ofwel op een humane wijze deze mensen teruggeleidt naar een veilige plek in hun land van herkomst. Wij willen dan ook de dorpsgenoten oproepen zoveel mogelijk daadwerkelijke steun te verlenen met onderdak, geld en voedsel. Bijdrages en reakties kunt u kwijt bij Pastoor Jenniskens of de dokters Keijzer. Dorpsraad Ysselsteyn Huisartsen Keijzer-Bors KBO AFDELING Ysselsteyn/Vredepeel OUDERENKOOR. Het ouderenkoor verzorgt zondag 28 september de Eucharistie viering. Willen de leden a.u.b. de blaadjes 59 en 83 meebrengen. BILJARTEN Uitslagen Federatie-competitie: week 38 Sevenum 2-Ysselsteyn 1 2-7 Ysselsteyn 4-Sevenum 6 uitgesteld Oirlo 4-Ysselsteyn 2 7-2 «mm Ysselsteyn 5-Castenray 3 2-7 Kemphaan 4-Y sselsteyn 3 5-4 Spreuk van de Week"We zullen moeten samenleven om te overleven". donderdag 25-sep Donderdagavondgroep Waterspellen 18:30 zaterdag 27-sep Discotheek v.d. Jeugd v a. 14 jaar Mederwerkergroep 1 20:00 zondag 28-sep F1 Indianapolis Amerika 19:00 donderdag 2-okt Donderdagavondgroep Water Vuur Spons 18:30 zaterdag 5-okt Discotheek v.d. Jeugd v a. 14 jaar Mederwerkergroep 2 20:00

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 2