1IAm Dorpsraad CYsselsteyn PROGRAMMA JERA'70 VAN 19 juli T/M 26 juli 2003 Jera-Kamp: Morgen nog 1 dag naar school en dan snel naar huis om je tas in te gaan pakken. Want zaterdag gaan we op Jera-Kamp. We gaan dit jaar naar blokhut "De Hoefse Hut" in Sint Anthonius. Dit is een mooie grote blokhut aan de rand van de bossen en het centrum. Er gaan dit jaar een record aantal kinderen mee. We vertrekken zaterdag 19 juli met 63 personen om 13.00u. per fiets vanaf de Jera. En zeg nou zelf, wat is er nou mooier dan je vakantie te beginnen met Jera-Kamp? Ps: Denk aan het meenemen van een wit shirt en de kleren die 2 weken geleden in het YNB stonden, (wat er eigenlijk niet in hoorde te staan) WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming.door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt. Tel. no. huisartsenpost 0800-1222. Zaterdag Zaterdag Zaterdag Woensdag Zaterdag Zaterdag 19 juli 19 juli 19 juli 23 juli 26 juli 26 juli Inleveren bagage bij de Jera 11.00u. Vertrek per fiets richting St. Anthonius 13.00u. 's avonds gesloten Ouderavond Jera-Kamp in St. Anthonis 19.30u. Aankomst bij de Jera afhalen bagage 13.00u. Discotheek v.d. jeugd v.a. 14 jaar 20.Q0u. Medewerkergroep 2 Voor meer info check: www.vsselstevn.com/iera70 Mededeling Dorpsraad: Asielzoekersgezin Sorkhabi/Glazkova Het gezin Sorkhabi (vader, moeder en 3 kinderen van 12, 8 en 3 jaar) woonde tot voor kort op de Litsenbergweg in Ysselsteyn. Door allerlei overheidsregels (waarvan sommigen moeilijk te doorgronden zijn) zijn zij op donderdag 3 juli letterlijk op straat komen staan. Door bemoeienis van dokter Keijzer en enkele dorpsbewoners heeft het gezin tijdelijk onderdak gekregen op camping "de Pionier". Pastoor Jenniskens heeft datzelfde weekend een bijzondere collecte gehouden voor de familie. De status van het gezin is onduidelijk. Door navraag bij diverse overheidsinstanties is het volgende naar voren gekomen: Zij zijn waarschijnlijk niet illegaal in Nederland, ze mogen geen arbeid verrichten, er wordt gepoogd een nieuwe procedure voor asielaanvraag op te starten maar ze zijn wel door het C.O.A. .(Centraal Orgaan Asielzoekersopvang) op straat gezet en zij ontvangen geen financiële bijdrage meer van het C.O.A. In de dorpsraadvergadering van 14 juli heeft dokter Keijzer de vreemde situatie uitgelegd. Het gezin is al 6 jaar in Nederland, is 13 x verhuisd naar andere asielzoekerscentra, kan niet terug naar Afghanistan en zou heel graag in Nederland een toekomst opbouwen. Het beleid van de regering is voor nieuwe asielzoekers duidelijk: binnen korte tijd is bekend of men mag blijven en als dit niet het geval is wordt men meteen teruggestuurd. In het geval van de familie Sorkhabi/Glazkova stamt de aanvraag echter nog uit de tijd dat asielzoekers jaren op antwoord moesten wachten en heel lang mochten hopen. Iedereen herinnert zich het mogelijke generaal pardon van minister Nawijn. De familie Sorkhabi/Glazkova valt nu tussen wal en schip. De dorpsraad zal een brief sturen naar de gemeente Venray om deze vreemde manier van politiek bedrijven aan de kaak te stellen en dokter Keijzer zal het gezin, zolang nodig, begeleiden. Laten wij, als Ysselsteynse gemeenschap, met z'n allen tonen dat wij dit niet de manier vinden om met mensen orn te gaan! Regels zijn regels, inderdaad. Maar laat niemand het slachtoffer worden van slepende procedures en alsmaar veranderende regels. Als u, op welke manier dan ook, uw betrokkenheid wilt tonen kunt u dat via de dokter, pastoor of dorpsraad doen. Dorpsraad Ysselsteyn

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 2