Ysselsteyns Nieuws» Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 25 20 juni 2003 Van Lovinckplein 8: Marcus 14, 12-16.22-26: Tijdens de maaltijd nam Hij een brood, sprak de zegenbede uit, brak het brood, gaf het hun en zei: 'Neem het, dit is mijn lichaam.' Ook nam Hij een beker, sprak het dankgebed uit en gaf hun die beker; ze dronken er allen uit. En Hij zei hun: 'Dit is mijn bloed van het verbond, dat voor velen wordt vergoten. Ik verzeker jullie, Ik zal niet meer drinken van de vrucht van de wijnstok tot de dag waarop Ik de nieuwe oogst zal drinken in het koninkrijk van God.' Wij spreken van een wonde die bloedt... een ongelukkige die bloedig gewond is... twee jongeren die eikaars bloed mengen... mensen die bloed geven... de banden van het bloed... Wat betekent bloed dan wel, dat zulke dingen ons zo diep aanspreken Overal en in alle tijden zagen de mensen het bloed als het symbool van het leven zelf. Daarom is zijn bloed vergieten hetzelfde als sterven; zijn bloed met het bloed van een ander vermengen is een uitdrukking om aan te duiden dat men zijn leven wil meedelen aan de ander; bloed geeft ,nen om weer tot leven te wekken. Sinds Jezus op het Laatste Avondmaal gezegd heeft: "Doet dit tot mijn gedachtenis", komen wij bijeen om Eucharistie te vieren. Wanneer wij aanzitten aan zijn tafel en eten van zijn brood en drinken van zijn bloed delen wij in zijn leven, dood en verrijzenis. Intenties van 21 t/m 27 juni 2003: za 21 jun 19.00 u (Kinderkoor) overl. ouders Classens-Baten; jrd. overl. ouders Slangen-van Montfort; Stan Peynenborg. zo 22 jun 9.15 u (Ouderenkoor) overl. ouders Cox-de Lauw; ouders Potten Coopmans. di 24 jun 19.00 u Mathieu Arts en uit dankbaarheid; Anna v.d.Ven-Winnen en Mia v.Dijck-Driessen (Immenhof); Piet Swinkels (KBO). Misdienaars: za 19.00 u Bart O. en Stef; zo 9.15 u Joris en Jelle; di 19.00 u Bart A. en Erwin.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1