Ysselsteyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 23 6 juni 2003 Van Lovinckplein 8: Pinksteren. Het woord Pinksteren komt van het Griekse woord "pentekostes'dat vijftig betekent. Ook dit was in die tijd een rond getal, een symbool voor volheid en overvloed. Pinksteren is een hoogtepunt: de afronding van de paastijd. Nu is Pasen volledig. We vieren nu de overvloedige uitstorting van de Heilige Geest zoals die door Jezus beloofd was. In de bijbel staat in het boek Handelingen der Apostelen, hoofdstuk 2, vers 1 tot en met 9 geschreven: Toen de dag van Pinksteren aanbrak, waren zij allen op één plaats bijeen. Plotseling kwam er uit de hemel een geraas alsof er een hevige wind opstak, en het vulde heel het huis waar zij waren. Er verschenen hun vurige tongen, die zich verspreidden en zich op ieder van hen neerzetten. Zij raakten allen vol van heilige Geest en begonnen te spreken in vreemde talen, zoals de Geest hun ingaf. Nu woonden er in Jeruzalem vrome Joden, afkomstig uit ieder volk onder de hemel. Toen dat geluid opkwam, liep de menigte te hoop en raakte in verwarring, mdat iedereen hen in hun eigen taal hoorde spreken. Ze stonden versteld en vroegen zich verwonderd af: 'Maar dat zijn toch allemaal Galileeërs die daar spreken! Hoe is het dan mogelijk dat ieder van ons de taal van zijn geboortestreek hoort?' Intenties van 7 t/m 13 juni 2003: za 7 jun 19.00 u (Kinderkoor) Ouders van Well-Thoonen en fam.; Nel vervoort en Piet Verstappen; Anna v.d. Ven-Winnen, zo 8 jun 9.15 u Hoogfeest van Pinksteren. (Vivace) jrd. ouders van Ass-Claessens. ma 9 jun 9.15 u Tweede Pinksterdag, (ouderenkoor) voor de parochie, di 10 jun 19.00 u overl. fam. Verhoeven-Arts; Bernadien v.d. Munckhof-Schouten (KBO). Misdienaars: za 19.00 u Bart A. en Bart O.; zo 9.15 u Ron en Frank; ma 9.15 u Joris en Erwin; di 19.00 u Klaas en Stef. WNM Week Nederlandse Missionarissen. Wc houden op Pinksteren een bijzondere collecte voor de Nederlandse Missionarissen.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1