Ven bijspringen' Sftaak er een sport van! Redactie: Dorpsraad Jrg 41, nr. 6 7 februari 2003 liïit/j,?. mu,,u Van Lovinckplein 8: Marcus 1, 40-45: Bars stuurde Hij hem meteen weg, met de woorden: 'Zorg dat u er met niemand over praat, maar ga u aan de priester laten zien en breng als offer voor uw reiniging wat Mozes voorgeschreven heeft; dat zal hun het bewijs leveren.' Er zijn in dit verhaal geen plaatsaanduidingen en er zijn geen omstanders. Het ontbreken daarvan symboliseert een van de ergste consequenties van de melaatsheid, namelijk het volstrekte isolement waarin een melaatse moest leven. Ze waren uitgestotenen. Jezus kon wel bars uitvallen tegen de van melaatsheid genezen man, en hem wijzen op de joodse voorschriften, het kon toch niet beletten dat de man overal rondbazuinde wat hem was overkomen en volop aan het verkondigen sloeg. Ja, dat viel ook wel te voorzien. Het betekende dat Jezus niet meer in de smalle straatjes van de stad kon komen, maar zich meer in do buitenwijken moest ophouden, want er was vaak geen doorkomen aan. Zo wordt Jezus als het ware ook in een isolement geplaatst. Intenties van 8 t/m 14 februari 2003: za 8 feb 19.00 u (Volkszang) Toon Einders; Annemie Geurts-Bakker. zo 9 feb 9.15 u (Koor Blitterswijck) Gerrit Philipsen; Opa en Oma Janssen-Keijsers. di 11 feb 19.00 u Jeu Arts. Misdienaars: za 19.00 u Klaas en Willem; zo 9.15 u Joris en Jelle; di 19.00 u Bart A. en Stel) Kinderwoorddienst: Deze zaterdag is er weer een kinderwoorddienst voor de communicantjes, dus groep 4.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 1