Reuzekluut en Lied iesmiddoq Op zondag 19 januari a.s. zal de reuzekluut uutgereikt werre an Jeu Marcellis vur zien biezondere verdiensten vur de Ysselsteynse gemènschap. Vanaf ló.OOu is de Smelehof geopend, zodat wej klokslag 16.30u kunnen beginnen mit de uutreiking. lederiën is van harte welkom Ansluutend an de reuzekluut werre de Reuzesteynse schlagers an ut hiële publiek gepresentierd. We hebbe dit jaor wer schitterende liedjes waor we wer dun hiële carnaval mit vuruut kunnen. Vur de kiender is daor dit jaor en biezondere happening. Zej werre onder de resepsie van Reuzekluut, bezig gehalde in "den Doei" As intro vur de liedjes zun zillie dan iaote zien wat ze hebbe iengestudierd. Lèftied'- Ze motte eggeluk wel kunnen loëpe. Dizze hiële middag zal muzikaal verzurgd werre dur De Smeleblaozers Bovendien zien dur geruchten binnen gekomme bej C.V. De Piëlreus dat ok de Tiroler Belhamels mit en act op zun treje. Kortom enne hiële middag kiek en luusterplezier vur jong en aid. Kaartverkoep vur de Bonte Aovund De urste kaartverkoëp is op en geweldige manier verloëpe. Ennen hiële nacht schik urn niks. Gezelligheid was troef. Dur was werme chocomel en Gerjos het alles op band gezet. De leste 2 aovunden zien hartstikke uutverkocht. Wej hebbe nog wel enkele zitplatsen vur zaoterdag 25 januari en ok nog 40 café platsen vur 25 januari. De kaartverkoëp begint urn lO.OOu De kaarten kosten 7 Euro/stuk Piëlreuze Vlaggen Wil de gej ok ow huus versieren mit de carnaval. Dur zien wer vlaggen te koëp mit ut Piëlreuze embleem daor op vur 20 Euro. Dees zien te koëp bej den Boerenbond of bej Peter Knapen Jeugdkarnaval Afgeloëpe zoaterdag hebbe wej op ut jeugsprinsebal afscheid genome van Jeugdprins Mark den Derde. Zienne opvolger liet dizze aovend nie lang op zich wachte. Naor enne geweldige sjow wier de prins mit den beste leus de keus. De beste leus was: Carnaval vieren dat 's pas lol, dan goan wej 3 daag uut uzzen bol Dizze leus kwam van Rik titjens den als Jeugdprins Rik den Urste dizze carnaval over de Reuzesteynse jeugd zal regiere. Samen mit de jeugdraod zal hej der enne geweldige vastelaovend van make. YSSELSTEYN

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 6