Wie wert de neie Prins van de Piëlreuzen? YSSELSTEYN Wette gej ut of denkte gej ut te wiëte dan kunde op 1 januari mitdoen ar, ut traditionele Prinsraoje. Vur 1 Euro hedde dubbel kans, want daor mudde 2 kier vur raoje. De winnaar zal op ut prinsebaS op 4 januari dur de neje Prins zelf bekend gemakt werre, of uutgelot werre. De winnaar behuurt wel op den aovund zelf anwezig te zien. Mar wej gaon dur vanuut dat alle Piëlreuzen en Piëlreuzinnen gewoon daor zien. Ut aftre je van Prins Geert II got dit jaor gepaard mit en gigantisch spektakel, kom dus allemao! op tied zodat ge niks van dit strijdtoniël mist. Ut zal dit jaor nie zonder slag of stoët gaon. De regie van dit schouwspel lit iën hande van de APK en begint urn 11 minuten over 21.30u. De arena göt oop urn 21.00u Ut uutkomme van de neie Prins stot geplend um 11 minuten over 22.30u. Of 6ERJOS Projeksie Totaal B.V. dit jaor wer de neje Prins presentierd is nog nie zeker, umdat de sollisitasie procedures vur enne neje filmer nog nie zien afgerond. Vur de zekerheid het C.V. De Piëlreus en paar andere minse achter de hand, zodat er niks mis kan gaon mit ut presentieren van ozze Prins JEUGDCARNAVAL Jeugdbontemiddag Op kommende zondag, 5 janurai is ut wèr zowiet. Dan werd wèr den Jeugdbontemiddag gehalde. Bop en Joep, ge wèt wel die twieë doldv/aze klowns, zulle der ok wèr zien. Ut belooft enne geweldige Reuzemiddag te werre mit tal van Reuzensteynse artieste. Den middag beginnt un elllef ower twieë en wérd gehalde ien de Jera. Gullie ziet van harte uutgenuudigd. Jeugdprinsebal Zoaterdagaovond 11 januari neme wej afscheid noa enne regeer periode van een joar, van Jeugdprins Mark den Derde. Zienne opvolger zal den aovond zien opwachting make. Dit gehiël zal nie geruisloos vurbej gaon. Jeugdvorst Dave, de Jeugdraod, de narren nuudige ollie allemaol uut um dit mit te komme maken. Den aovend vangt um elluf ower acht an. Weej van utbrulluftkommitee hebbe ut besluut genome dat weej ur dit jaor un hippe brulluft van wille gaon make. Un hippe brulluftmit un HIPPIE paar. En wie ut hippe paar wert dat wille weej niet allieën beslisse Dus.hedde gillie in öwlie buurt, kammeraojgroep, femilie, verieeniging, etc. nog un echt hip bestaond stel zitte dan mugde die gun nominieere. Ge kunt öwlie reactie kwiet in de stembus bej Seuren /C1000 of bej d'n bondwinkel. Of ge kunt ok mailen naor brulluft@hotmail .com. Dus nominieer allemol massaaldit is meugelek tm 10 jannewarie 2003. Un winnende nominatie lievert un spectaculaire pries op! Groete van ut hippe kommmitee Ik viend dat Mien naam is tel. nr. ut hippe paar mot worre.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2003 | | pagina 5