ifsselsteyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 40, 4 oktober 2002 CT-V.f. t"" Van Lovinckplein 8: Matteüs 21,33-43: Tenslotte stuurde hij zijn zoon naar hen toe, met de gedachte: mijn zoon zullen ze ontzien. Maar toen de wijnbouwers de zoon zagen, zeiden ze tegen elkaar: "Dat is de erfgenaam. Kom, laten we hem doden en zijn erfdeel in bezit nemen." In de evangelielezing geeft Matteüs op allegorische wijze een samenvatting van heel de geschiedenis, de geschiedenis van God met zijn mensen. De wereld is met zorg en liefde gemaakt. De aarde wordt in pacht gegeven aan de mens. Er is echter geen dankbaar gebruik gemaakt van de aarde. Niets, volgens de parabel, keert terug tot de Scheppereigenaar. De profeten die naar de Bron verwijzen, worden genegeerd of gedood. Zelfs de grootste van alle profeten, Gods Zoon, die de relatie wil herstellen tussen de mens en zijn Oorsprong, wordt uitgestoten. In plaats van erkenning, dankbaarheid, gerechtigheid is er miskenning, eigendunk en fundamentele ongerechtigheid. Daarin is het misdadige gelegen van de pacht-plichtige wijnbouwers. Intenties van 5 t/m 11 oktober 2002: ^a 5 okt 19.00 u (Volkszang) Piet Litjens; jrd. overl. ouders Litjens-Fleurkens; jrd. Jack Buise en Mark Hendriks; jrd. Gerrit en Troutje van Hugten-Gulpen; ouders Strijbos-van Lipzig; Tren Poels en overl. ouders Poels-Jacobs. zo 6 okt 9.15 u (Vivace) Wiel Hubers; Lenard van de Weijer en uit dankbaarheid. di 8 okt 19.00 u jrd. Jac. Claessens; jrd. Grad Fleurkens; Bertha en Wim Jagers. Misdienaars: za 19.00 u Mark en Klaas; zo 9.15 u Bart O. en Ruud; di 19.00 u Ron en Bart A. Oktober: In de maand oktober wordt door de week vóór de avondmis het rozenhoedje gebeden. Kerkbalans: De actie voor de kerkbijdrage is in onze parochie weer begonnen. Iedereen wordt uiteraard van harte uitgenodigd eraan deel te nemen en zijn steentje bij te dragen! Allerzielen: De Allerzielenviering met bezoek aan het kerkhof vindt dit jaar plaats op zondag 3 november.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1