Ysselsteyns Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 38, 20 september 2002 Van Lovinckplein 8: Matteiis 20,1-16: Toen het avond was geworden, zei de eigenaar van de wijngaard tegen zijn opzichter'. "Roep de arbeiders en betaal hun het loon uit, de laatsten het eerst." De arbeiders van het elfde uur kregen ieder een denarie. De eersten verwachtten toen dat ze meer zouden krijgen. Maar ook zij kregen ieder een denarie. Ze namen hem aan, maar mopperden tegen de landeigenaar: "Die laatsten daar hebben één uur gewerkt, en u stelt hen gelijk met ons die de last van de dag en de brandende hitte gedragen hebben." Maar hij gaf een van hen ten antwoord: "Vriend, ik doe je geen onrecht. We waren het toch eens geworden voor een denarie? Pak je geld maar aan, en ga. Ik wil die laatste evenveel geven als jou." Het gaat hier duidelijk niet om de kwestie van een rechtvaardige loonpolitiek of over het afsluiten van goede arbeidscontracten. Op de eerste plaats springt in het oog dat God iedereen kan gebruiken. Iedere mens is welkom om mee te werken aan de opbouw van het Rijk der hemelen. Op de tweede plaats wordt door de parabel duidelijk gemaakt dat niemand tegenover God rechten kan doen gelden. Op de derde plaats, en dat lijkt mij de kern, leert ons de parabel: God geeft genoeg om van te kunnen leven. Intenties van 21 t/m 27 september 2002: za 21 sep 19.00 u (Kinderkoor) Past. Spreeuwenberg en overl. fam. Spreeuwenberg-Verlinden; overl. fam. Janssen-Smeets; Tien en Marie Hendriks-Fleurkens; Thei en Mina Sanders- Kleuskens en schoondochter. zo 22 sep 9.15 u (Ouderenkoor) Sjeng Cox; jrd. Mia Philipsen-Nijssen. di 24 sep 19.00 u Fam. Vollenberg; Net Jaspers-Lenssen (Immenhof); Jeu van de Ven; jrd. Wim Jansen; Piet Bus (v.e. jarige) Misdienaars: za 19.00 u Joris en Bart O.; zo 9.15 u Mark en Klaas; di 19.00 u Bart A. cn Ron. Bijbelgroep: In ons cluster gaat een bijbel/gespreksgroep een nieuwe start maken. Ieder die zich meer in de bijbel/het geloof wil verdiepen is van harte welkom in Ysselsteyn in de multifunctionele ruimte bij de kerk op woensdag 25 september van 20.15 tot 21.30 uur.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1