Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 35, 30 augustus 2002 x.ïtIz.'y'*"" Van Lovinckplein 8: Matteüs 16, 21 - 27: Toen zei Jezus tegen zijn leerlingen; 'Als iemand achter Mij aan wil komen, laat hij dan met zichzelf breken, zijn kruis opnemen en Mij volgen. Want wie zijn leven wil redden, zal het verliezen. Wie zijn leven verliest vanwege Mij, zal het vinden.' Wanneer je dit evangelie gedachteloos leest of hoort krijg je de indruk dat Jezus ons een levenswijze aanraadt waarin pijn wordt geleden. Dat is niet wat. Hij bedoelt. Op een bepaalde wijze staan verlies en lijden centraal, maar heel anders dan wij dat meestal in eerste instantie verstaan. Concreet betekent het navolgen van Jezus datje probeert jou greep op het leven los te laten. Je probeertje los te maken uit het streven naar eigenbelang, winst, eigen voordeel, zelfbehoud. Je probeert af te leren alles in de hand te willen houden. De schepping is ons niet gegeven om te beheersen, maar om te beheren. Onze dierbare mensen zijn ons niet gegeven om te bezitten maar om te beminnen. Intenties van 31 augustus t/rn 6 september 2002: za 31 aug 19.00 u Kinderwoorddienst (Volkszang) overl. ouders Pouwels-Voesten en overl. farm; Mien Claessens-Zanders; Jeu Claessens. zo 1 sep 9.15 u (Vivace) overl. ouders Rongen-Verhalle; levende en overl. fam. Lemmens-Poels; overl. fam. Lemmens-Maas; Jep Hendrix. di 3 sep 19.00 u Voor de zieken. wo 4 sep 14.00 u Uit dankbaarheid bij het 40-jarig huwelijk van Johan en Truus Lemmens-Maas. Misdienaars: za 19.00 u Joris en Bart A.; zo 9.15 u Mark en Klaas; di 19.00 u Ruud en Ron; wo 14.00 u Bart O. en Vera. Kinderwoorddienst: Op zaterdag 31 augustus is er weer een kinderwoorddienst waarbij alle kinderen van groep 5 t/m 8 welkom zijn. Hel si weer de eerste keer na de vakantie en de dames vinden het leuk om jullie allemaal te begroeten MIVA: De collecte voor de MIVA heeft de mooie som op gebracht van 242,43. Heel hartelijk dank aan ieder die hieraan heeft bijgedragen.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1