Blad Redactie: Dorpsraad i*— Jrg 40, nr. 34, 23 augustus 2002 Van Lovinckplein 8: Matt. 16,13-20: Jezus kwam in de streek van Caesarea van Filippus en vroeg zijn leerlingen: 'Wie is de Mensenzoon volgens de mensen?' Ze zeiden'. 'Volgens sommigen Johannes de Doper, volgens anderen Elia, volgens weer anderen Jeremia of een van de profeten.' Hij zei hun: 'En jullie, wie ben Ik volgens jullie?' Simon Petrus antwoordde hem: 'U bent de Messias, de Zoon van de levende God.' Tegenover het bolwerk van krampachtig, scrupuleus geloof (in feite ongeloof) van de farizeeërs wordt in het evangelie van Matteüs Petrus geplaatst met zijn oprecht en spontaan geloof in Jezus die de mens kan brengen tot de levende God. Petrus is ook degenen die later officieel de niet-joden tot de kerk toelaat (Hand. 15,7-11 10,1 -11; 18). Misschien dat het altijd zo moet gaan bij officiële personen: een tijdje aanzien hoe het loopt en dan al interpreterend wat later komen, wat niet minder hartelijk hoeft te zijn. Intenties van 24 t/m 30 augustus 2002: i 24 aug 19.00 u (Volkszang) jrd. Grad Janssen en Petronella Pouwels; Coba Jenneskens-Poels. zo 25 aug 9.15 u (Ouderenkoor) Grad Claessens; Gerardus v.d. Munckhof en Bernardina de echtg.; Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtg. di 27 aug 19.00 u voor de zieken; Leen Pouwels-Kleuskens. Misdienaars: za 19.00 u Niels en Mark; zo 9.15 u Klaas en Bart O.; di 19.00 u Joris en Vera. MI VA- collecte: Deze zondag is er een speciale collecte om de kerk-werkers in de derde wereld aan het zo hoognodige vervoer te helpen. De Miva heeft al jarenlang gezorgd dat missionarissen vervoermiddelen ter beschikking hadden. Dit varieerde van fietsen tot vliegtuigjes. Deze hulp moet nu ter beschikking zijn van degenen die de taken daar nu over genomen hebben. Onze hulp brengt daar mensen dichter bij elkaar. De armen van deze wereld willen het land-zonder-kwaad ontdekken iedere morgen opnieuw een Braziliaanse bisschop j

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1