Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 32, 9 augustus 2002 Van Lovinekplein 8: Matteüs: 14, 22-33: Op het einde van de nacht ging Jezus lopend over het meer naar hen toe. Toen de leerlingen Hem op het meer zagen lopen, raakten ze in paniek. 'Een spook!', riepen ze, en ze schreeuwden van angst. Meteen zei Jezus: 'Rustig maar, Ik ben het. Wees niet bang.' Petrus gaf Hem ten antwoord: 'Heer, als U het bent, laat me dan over het water naar U toekomen.' Hij zei: 'Kom.' Petrus gebruikt hier zelfs de term 'Heer' die eigenlijk alleen maar na de dood van Jezus gebruikt wordt. Jezus staat letterlijk op de dood. Hier speelt zich een boeiend tafereel af. De leerlingen, ploeterend tussen dood en leven, zijn bang. Op de eerste plaats voor Jezus zelf. Ongeloof in de verrijzenis van het leven? Angst dat zijn woord krachteloos zal blijken te zijn? Angst voor de goddelijke kracht die zich in Hem manifesteert? Of gewoon angst en twijfel dat men spoken ziet en dat men zich als gelovige iets wijsmaakt? Op de tweede plaats komt eigenlijk pas de angst voor de golven en voor wat deze kunnen uitrichten: kunnen wij dat wel aan? "*Vij worden gedwongen tot iets en dat blijkt niet zo eenvoudig te zijn. Intenties van 10 t/m 17 augustus 2002: za 10 aug 19.00 u Jrd. overl. fam. Philipsen Groetelaars; bijz. intentie, zo 11 aug 9.15 u Truus van Schijndel-Thijssen en overl. fam.; Jac Vergeldt, di 13 aug 19.00 u Antoon Pouwels en overl. fam.; Gerardus v.d. Munckhof en Bernardina de eehtg.; Gerrit Flinsenberg. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Klaas; zo 9.15 u Sandra en Bart O.; di 19.00 u Ron en Vera. Gedachte voor de Caribbean Night: "Ik kan toveren," zegt Eduard tegen zijn vriend Louis. Vraagt Louis verbaasd: "Hoezo?" "Nou heel eenvoudig," luidt Eduards antwoord. "Als ik 's avonds mijn hond uitlaat, kom ik diep in de nacht met een kater thuis." -

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1