Ieta^ PROGRAMMA JERA'70 VAN 25 APRIL T/M 9 MEI 2002 - Jera On Air: Jongerencentrum Jera "70 in Ysselsteyn organiseert op Hemelvaartsdag 9 mei JERA ON AIR. Green Lizard die het optreden heeft moeten afzeggen wordt vervangen door The Dollybirds en Action in DC! Zo wordt de line up: Facegrind, Riverflow, The Dollybirds, Terrorgruppe (D), 16 Down, Shandon (I) en Action in DC zullen Ysselsteyn op hun grondvesten laten trillen. Het Sevenumse Facegrind zal het festival op heftige wijze openen met hun agressieve mix van hardcore en metal. Facegrind heeft zijn plek op het festival zelf veroverd door op overtuigende wijze Jera's Fight For Fame te winnen. Als 2e regionale band staat Riverflow uit Horst op het programma. Ze hebben het de afgelopen negen jaren allemaal al gehoord: schapefolk, confettifolk, punkfolk, folkrock, zuipfolk, folk-a-billy, skafoik, feestfolk. Kortorr een muziekstijl die zich niet makkelijk laat beschrijven, maar garrant staat voor feest. Iets wat je absoluut niet mag missen, zeker ook omdat het een van hun laatste optredens is. Vervolgens The Dollybirds die vooral bekend zijn geworden door Stenders Vroeg bij 3 FM, met hun singles Tup te dup, Wanna be a Girl en Mesmerizing! Hierna is het de beurt aan de eerste buitenlandse band. Een van Duitslands grootste punkrockbands, de Terrorgruppe, zal het podium betreden. Vermaard om hun live-optredens brachten ze onlangs hun nieuwe livealbum "Blechdose" uit. Het optreden op Jera On Air is een van de weinige optredens op Nederlands grondgebied. Daarna een van de nieuwe sensaties van 2001 met de single Heaven still cries, het uit Zwolle afkomstige 16 Down. Ze stonden vorig jaar o.a. op Lowlands en maakten dit jaar met hun kippenvel-muziek een zeer goede indruk op Noorderslag. Momenteel is hun nieuwe single Subtle Movements veelvuldig op de radio te horen. Trefwoorden van deze band die wel eens vergeleken wordt met Radiohead en Smashing Pumpkins: eerlijk, puur, emotioneel, opwindend en melodieus. Voor een spetterend en feestelijk optreden zal de uit Italië afkomstige band Shandon zorgen. Deze punkbillyskacore band is in eigen land hard op weg om zeer groot te worden. In de Benelux speelden zij in het voorprogramma van de Heideroosjes, echter in Italië speelden de Heideroosjes bij hen in het voorprogramma. Ook zij ontstonden in 1994 en toerden de afgelopen jaren veel door Europa. Ze spelen eind april ook nog eens in Paradiso in Amsterdam en daarna dus op 9 mei op Jera On Air. Mis het niet. Als afsluiter dit jaar Action in DC met covers van AC/DC dit repertoire gecombineerd met een Fantastische Podiumact (compleet met school- uniform en striptease en een verbluffende lichtshow heeft bewezen een garantie te zijn voor succes. Mede daardoor he> de band al support acts gedaan voor bands als Motörhead, Saxon, Steppenwolf, Status Quo en andere bekende Nederlandse bands. Hun reputatie leverde hun ook nog optredens op, op het Bigtwin Biker Festval, Superrally Freewheels festival in Frankrijk en de 20tb anniversary Bon Scott tour in Melbourne Australië. Ook is de band viermalig winnaar van het Nederlandse Undercover Festival. En nu is deze band dan ook te zien als knallende afsluiter op ons Jera on Air festival 2002!!!! De voorverkoop voor het festival is inmiddels gestart bij OJC Jera'70 Ysselsteyn, Tankstation Ysselsteyn, Cafetaria Forest Ysselsteyn, Hans van Bree Muziekinstrumenten Venray, PLUS G. van Dijck Landweert Venray en Mikroshop Horst. Kaarten kosten in de voorverkoop 10 euro, aan de dagkassa 12 euro. Aanvang festival is 14.30uur. Wil jij echter gratis het festival bezoeken? Geef dan antwoord op de volgende vraag: Waar komt de naam JERA vandaan? Mail het goede antwoord naar ieraonair@planet.nl, onder de goede inzenders zullen 5 kaarten verloot worden! Voor meer info, kijk op www.vsselstevn.com/iera70 of bel 0478 - 541613. - OP DONDERS: GGW de Peel, eerste groep van 9,30 tot 12.30, aanwezig zijn om 9.20. Tweede groep van 14.00 tot 17.00 aanwezig zijn om 13.50. Voor de namen zie vorige week YNB! Stijn Claessens gaat naar de middaggroep! Als je niet kunt moetje dat even melden bij Rene. 541696 25 apr.: Op Donders: Gesloten ivm GGW de Pee! 26 apr.: Darten voor de jeugd. 20.00u 27 apr.: Op Donders naar GGW de Peel (zie hieronder) 27 apr.: Discotheek v.d. jeugd v a. 14 jaar 20.00u. Medewerkers Groep 3 02 mei.: Op Donders: Pyjama-party 18.30u Slaapspullen meenemen, einde vrijdag om 10.00u. 03 mei.: Darten voor de jeugd. 20.00u. 04 mei.: Discotheek v.d. jeugd v.a. 14 jaar 20.00u. Medewerkers Groep 1 Donderdag 09 mei.: JERA ON AIR '02 14.30u Donderdag Vrijdag Zaterdag Zaterdag Donderdag Vrijdag Zaterdag WEEKENDDIENSTEN HUISARTSEN Voor spoedgevallen waarneming door de Noord-Limburgse huisartsenposten. Via de telefoon van uw eigen huisarts krijgt u te horen bij welke post u terecht kunt.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 2