Ysselsfeyns Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 40, nr. 13, 29 mrt 2002 Van Lovinckplein 8: Het Licht van Paasochtend is heilig. In oude tijden brachten de gelovigen de nacht wakend I A door om in de eerste zonnestralen het 'Licht van de wereld" te begroeten. De hele nacht SöSfiS; werd samen doorgebracht. Grote verhalen werden voorgelezen uit het heilig boek: over de schepping en de uittocht uit Egypte en zoveel andere wonderlijke geschiedenissen. Er werd ook gezongen. Aldus groeide de verwondering om het licht en kon men de opkomende zon beleven als een ontzagwekkend wonder dat met kosmische weidsheid getuigt van Licht en Schepping. Moge deze paasmorgen ons leven en sterven plaatsen in het nieuwe Licht van God! Intenties van 30 maart t/m 5 april 2002: za 30 mrt 20.30 u Paaswake (Vivace-Dames) Toon Wismans; ouders Verheijen-Versteegen en Jan Giliam, zo 31 mrt 9.15 u Paasdag (Vivace) Mia Philipsen-Nijssen (verj.); jrd. Grad Claessens; Wilhelm Spreeuwenberg en dochter Anny; Jan Dobbe (jrd.) en ouder Dobbe-van der Geest; Lien Pbilipsen. ma 1 apr 9.15 u Voor de intenties van de parochie, di 2 apr 19.00 u Jan Verstappen. Misdienaars: za 20.30 u Marian en Sandra; zo 9.15 u Anneke en Rian; di 19.00 u Ron en Frank. 'astenactie: Deze week worden de zakjes van de Vastenactie 2000 opgehaald. Mocht u en de ophaler elkaar mislopen, dan kunt u het zakje nog altijd kwijt in de box in de kerk met Pasen! UITNODIGING: Ter afsluiting van de landelijke Vastenactie in Venray wordt een Afrika Dag georganiseerd op zaterdag 30 maart m de foyer van de Schouwburg. Tijdens deze dag zal niet alleen het centrale project van de Vastenactie in Venray: onderwijs voor gevluchte Soedanese kinderen in Oeganda, maar zullen ook tal van organisaties op het gebied van ontwikkelingssamenwerking zich presenteren. Van 10.00 tot 17.00 uur kunt u genieten van muziek- zang en dansgroepen, die een indruk zullen geven van de Afrikaanse cultuur. De dag wordt om 10.00 uur geopend door Deken Coenen en om 12.30 uur zal burgemeester Waals een herinnering in ontvangst nemen als blijk dat ook de inwoners van Venray begaan zijn met het lot van medemensen in een verre wereld, zeker als dit kinderen betreft. De toegang is gratis; wel staat er een sponsor box waarin u een bijdrage kunt deponeren als waardering van het programma. KEVEL AER: Ook dit jaar gaan we weer (al voor de vijfde keer) met de fiets op bedevaart naar Kevelaer. Dit doen we op 28 mei. Houdt dus die dag vrij. We hebben om 11.30 uur een eucharistieviering in de basiliek (ter ere van het lustrum). Daarna offeren we een gedachteniskaars. Tot slot is er een eenvoudige maaltijd voor de deelnemers. lrtylU/7. mij, Wijwater: Afhalen op de pastorie paaszaterdag tussen 9.00 en 10.00 uur.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1