Programma Vastelaovend 2002 Zaoterdag 9 fibbrewarie Vasteïaovesmis, Opening en Resepsie Prins Geert II Zondag 10 fibbrewarie Dag vur de Kiender en de Ysselsteynse Aovend Maondag 11 fibbrewarie Optocht ien Rooy en daornao Fiëst Dinsdag 12 fibbrewarie Reuzeoptocht, Afsluuting, Aftreeje Vorst Willie en uutkomme neeje Vorst Ansluutend op de Bonte Aovende was dun Alderenaoveod hartstikke moj en biëstig druk, mit nie allien Pielreuzen, raar ok mit veule Kluutetrappers. Ailemaol artieste van jong tot aid zurgde vur enne geslaagde aovend. Ok Smeleblaozers bedankt vur de muzikale beejdrage op dizze Alderenaovend. Ut themabal was net as vurrig jaor wèr hartstikkegezellig. Al vroeg was iederieën op de bieën en dur was bieëstig veul werk gedaon op alle creasies. Prieswinnaars: "Twieë filmers (als langst onbekenden), Geijos Projeksie Totaal BV, de onzichtbaare, en artieste, die nie merte-fiimezren: Iederieënbedanktwur der beejdraage an dit schitterende fieëst. Op de jeugdprinseresepsie van Mark III was ut ok wer reuzegezellig, Qk ien de Koel zit ut dit jaor mit de vastelaovend wel wèr goed. 19.00 uur Vastelaovesrais hielemaol ien ut dialect en as geej wilt ok verklèd. 20.00 uur Spectaculaire opening van de Vastelaovend op ut Lovinckplein op ut neeje Dorpspodium en beej ozze reuze Piëlreus. Sleuteloaverdracht dur dun Opperpiëlreus Sieb Nijssen an Prins Geert U. Dit alles beej en sfeervol kampvuur en hooëpeluk ien en winters landschap. De Durpsraod haet angegaeve de opening van ut Dorpspodium enne kier ien ut vurjaor te planne. Mar umdat ut Durpspodium zoë goed as klaor is - dur de ienzet van veuie vrijwilligers - zal de opening van de Vastelaovend daor wel op platsviende. Daornao tussen 20.15 uur en 20.30 uur start resepsie Prins Geert II en Prinses Rian ien de Smelehof. Muziek: de Smeleblaozers. 11.00 uur Peuterbal beej Roelanzia Vanaf 15.11 uur kiendermiddag ien de Jera, daornao beej Roelanzia en Pilot. Prins Geert II zal hierbeej anwezig zien. Net as 's aoves ien de Jera beej dun Ysselsteynse aovend en daornao nog beej Herberg de Peel. Optocht ien Rooy. Ok dit jaor trekke weej wer mit mit twië schitterende Prinsewagens en un antal andere wagens en groepe uut Reuzesteyn. Daornao is ut carnaval beej Herberg de Peel mit Joekskapel Nooët Thuus uut Leunen, beej Roelanzia en ien de Jera. Reuzeoptocht ien Reuzesteyn urn 14.11 uur. Daoma priesuutreiking beej de Smelehof mit de Platvuut uut Mersele. Um 21.33 uur Afsluuting van de Vastelaovend op ut Lovinckplein mit en sfeervol kampvuur. Afscheid van Vorst Willie en uutkomme neeje Vorst van de Piëlreuzen. Beej slecht waer zal de afsluuting ien de Smelehof zien. V V de Piëlreus stelt vur de mojstet gevelversiering enne pries ter beschikking den beej betreffende minse thuus zal werre bezurgd. Ut Bestuur van V. V. de Pielreus wenst alle Piefreuzen en Pielreuzinnen: VBStclHOVCIld S&ïïic!

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 10