IR/7" Vervoort Reuze-neejs Afgeloëpe zaoterdag kwaam op un goed bezocht en bieëstig gezellig jeugdprinsebal un end an de regierperiode van Jeugdprins Mark II en Jeugdvorst Thijs. Uut ut Big-brother huus kwaam de neeje jeugdprins:Prins Mark III, zoon van Mart en Nancy van Neerven van de Moostdiek. Same mit de neeje Jeugdvorst Dave en de Jeugdraod lieët Prins Mark III zien, klaor te zien vur de vastelaovend. Op zondag wier Jan van Gassel onderschejje mit de Reuzekluut. Veul vereniginge en minse hebbe Jan en Mia geteliciüerd en zeej waare zichtbaar onder de iendruk van zoveul wardiering. Daornao wiere 6 liedjes ten gehuure gebraocht, onder begeleiding van de Smeleblaozers, en deez waare allemaol van hoeëg nivo. De drie bedjes die oaver bleeve, zien kommende weekende op de Bonte Aovende te beluustere. De boerebrulluft was net as vurrig jaor anders van opzet en schitterend verzurgd dur ut Boerebrullufscomite van de Piëlreus. Truus en Martin, Irene en Rob, en Inge en Sjoerd, hebbe beejgestaon dur enne grooëte en enthousiaste anhang, dur echt vur geknokt urn boerebruudspaar te werre. Uutaendeluk slaagde Inge Poels en Sjoerd Ewalts durien um de maeste hngene te verzamele en wiere Boerebruudspaar 2002. Nao ien den onecht te zien verbonde, wier ut en hartstikke schon brulluft, waorbeej ut mit de Platvuut nog lang gezellig bleef. Al mit al unne lange mar schonne Bonte Aovende op 19,25 en 26 jannewarie ,-Kommend wiekend is alwèr de urste Bonte Aovend. Ut programma zit vol en op de repetisie is al gebleke dat er .oege kwaliteit zal werre gebode mit veul variasie. Dun aovend begint precies um 20.00 uur, dus zurreg dat geej op tied ien de Smelehof bint. Ut gehiël wert opgeluusterd dur de Smelebloazers. Ouderenaovend op 31 jannewarie As dur ouderen zien die gèr as artiest mit doen an dun ouderenaovend dan zun weej dat as V.V. De Piëlreus schitterend viende. Geej kunt ow opgève beej Henk Stiphout tel. 541959 Verklèd Bal en Optocht De Vastelaovend mit Prins Geert II en Jeugdprins Mark III kan dit jaor al niemèr kapot. Ut gehiël tot nog toe beloort alles vur de rest van de Vastelaovestied. As geej gèr enne kier mitdoen denk dan is an ut Verklèd Bal of dun Optocht. Ut thema vur ut Verklèd Bal is: Nie te Filme. America tel.: 077-4641692 Ysselsteljn tel.* 0478-545080 Complete grondwerken: Q LandBchapsInrichtlng: U Agrarisch Loonwerk; - Ontgraven en aanvullen van bouwputten. - Leveren en verwerken vrijwel alle soorten zandgrond en,'of grind DE PIËIREUS Loon- en srrondverzetbedrilf Handel in xand en grind TransportbedrijfLandschapinrichting - Ontgraven van poeren en of funderingsleuven. - Aanleg van Bestratingen, waterbassins en helofytenfilters. - Sloopwerkzaamheden incl. afvoer/storten materialen - Verhuur van Laadschoppen, mob.kraner, gronddumpers.. vrachtwagens - Aanleg en onderhoud van sloten enot amfiblènpoelen. - Egaliseren kilveren - Bemesting van bouw- en grasland (drijfmest en kunstmest) - Overpompen van drijfrftestputtöi - Zaalbedberefding, zaaien, gewasverzorging en ocgsten van maïs, gras. aardappelen en suikerbleten Q Containertransport en -verhuur van 13 Üm 28 m3 Dat wj kwaliteit leveren en voor ons werk in staan is reeds wijd en zijd oekend Om dit te laten bevestiqen z(/n wij voortaan ISO 9032, ISO 4001 en VCA' gecertificeerd

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 9