Ysselsfeyn Blad Redactie: Dorpsraad Jrg40, nr. 3, 18 jan 2002 mij was Hij er al." Tijdens elke eucharistieviering wordt Jezus haast gedachteloos 'het Lam Gods' genoemd. Deze benaming werd Jezus door Johannes de Doper gegeven. In de oudheid (niet alleen in Israël) was een lam een van de meest gebruikte offerdieren. Bij de vlucht uit Egypte slachtten de Joden een Paaslam, zonder dat zijn botten gebroken werden. Daarmee staat het Paaslam symbool voor Jezus' dood. Want toen de soldaten hem van het kruis haalden, "braken ze hem de benen niet", zo staat in het evangelie. Door Christus bij zijn doop al met een lam te vergelijken, verwijst Johannes de Doper reeds naar het lijden dat Jezus moet doormaken. Misintenties van 19 t/m 25 januari 2002: za 19 jan 19.00 u (Volkszang) Joannes Slangen; Nel Janssen-Pouwels (verj.); overl. fam van Vegchel. 20 jan 9.15 u (Vivace) Sjeng Cox; Truus Swinkels-Claessens en Piet Swinkels. di 22 jan 19.00 u Jean Arts; Mia Philipsen-Nijssen (KBO); Jo en Wim Thoone; Pater Joop Sleneker. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra; zo 9.15 u Anneke en Maartje; di 19.00 u Joris en Ron. Doopsels: Pirn Koonings, Dopheide 2 StefBovee Dopheide 36 Misintenties: Voor de misintenties houden we nog even de oude bedragen, omgezet naar Euro's, aan, maar we zullen deze bedragen binnenkort wel afronden. Mis in het weekend (zaterdag of zondag) was 45,- is nu 20,42 Mis door de week was/ 15,- is nu 6,81 Van 18 tot en met 25 januari is de internationale bidweek voor de eenheid van de kerken. Op 24 januari heeft de Paus de leiders van alle wereldgodsdiensten uitgenodigd naar Assisi om samen te bidden voor de wereldvrede. Misschien ook voor ons een gelegenheid voor een extra gebed. Van Lovinckplein 8: Joh 1,29-34: Johannes de Doper zag dat Jezus op hem toekwam. "Daar is het Lam van God," zei hij, "degene die de zonde van de wereld wegneemt. Hij is het van wie ik zei: Na mij komt iemand die mijn meerdere is, want vóór

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2002 | | pagina 1