Samen wennen aan de euro met Eurokit en consumentenpakket. ^Herberg De Peelj^ In december krijgt heel Nederland een cadeautje. Alleen mensen die de afgelopen jaren op een onbewoond eiland hebben doorgebracht, weten het nog niet. Verder kan het niemand ontgaan zijn dat we vanaf 1 januari 2002 in 12 Europese landen met de euro gaan betalen. De grootste monetaire operatie uit de geschiedenis is dan een feit. De Rabobank is inmiddels klaar voor de overgang naar de euro. Om ook u optimaal voor te bereiden, krijgt u in december alvast een voorproefje op de euro: de Eurokit. Begin december krijgt elke inwoner van Nederland van 6 jaar en ouder een waardecoupon in de bus. Met deze coupon kan vanaf 14 tot en met 31 december 2001 de gratis Eurokit t.w.v. 3,88 worden afgehaald. Een leuk cadeautje want de Eurokit bevat één exemplaar van alle acht 'Nederlandse' euromunten. Zo went u alvast aan de euro. Waar kunt u terecht voor de Eurokit? De Eurokit kunt u met de coupon afhalen bij uw eigen Rabobank. Helaas is onze voorraad beperkt. We hebben namelijk niet genoeg Eurokits toegewezen gekregen van de overheid voor al onze klanten. Daarom kunt u voor de Eurokit ook terecht bij andere banken, Shell tankstations, HEMA en Combi Foto vestigingen. Mag het ietsje meer zijn? Van iedere euromunt één exemplaar is misschien een beetje weinig om gepast te kunnen betalen vanaf €-day. En misschien wilt u de Eurokit wel bewaren. Daarom zijn er vanaf 14 december bij alle banken zogenaamde consumentenpakketten met euro's te koop. Deze pakketten kosten f25,-. In zo'n pakket zitten vier munten van 1 eurocent, drie van 2 eurocent, vijf van 5 eurocent, vijf van 10 eurocent, vijf van 20 eurocent en vijf van 50 eurocent. Daarnaast zitten er drie munten van 1 euro en twee van 2 euro in. Bij elkaar dus 32 munten met een waarde van 11,35 (f25,01). U dient de pakketten wel contant af te rekenen. Tevens kunnen winkeliers deze pakketten als wisselgeld teruggeven, als u dat wilt. Koop dus gerust meerdere pakketten munten zodat u in januari gepast in euro's kunt betalen. Uiteraard kunt u tot 28 januari 2002 ook nog met guldens betalen. Geen euro's op zak, toch gepast betalen. Wilt u vanaf 1 januari 2002 gepast betalen met de euro, zonder contante euro's? U maakt het uzelf nog gemakkelijker door vanaf 1 januari te chippen, te pinnen of met uw creditcard te betalen. Aan deze manieren van betalen verandert helemaal niets. Het enige verschil is dat we de bedragen voortaan (uiteraard) in euro's afschrijven. Iets waar u al aan gewend was, want op uw rekeningafschriften staan de bedragen al sinds langere tijd in euro's vermeld. Er zijn dus genoeg mogelijkheden om te betalen met de euro. En u betaalt op de manier die het prettigst vindt. Zo zijn we snel gewend aan de euro, een fluitje van een eurocent. Kortom, nog even en de gulden is verleden tijd. Een spannende periode breekt aan. Voor u, voor ons, voor iedereen. Want de euro komt eraan en dat is een mijlpaal in onze geschiedenis. Voor alle GROND- en SLOOPWERKEN MOBIEL OF RUBSKRANEN J.Berkers Ysselsteyn tel. 06-10188129- 541527 Zaterdag 22 december CLOVER CAFf- RESTAURANT. BAR.o«I«Blo Voor partlfon. Bn r«copü«l.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 11