Ysselsfeyn BlaJ. Redactie: Dorpsraad Jrg 39. nr. 53, 2 nov 2001 O Van Lovinckplein 8: Ieder mensenleven staat in de palm van Gods hand geschreven. Het kan nooit meer worden geschrapt. Gods machtige hand wist ook de grens tussen leven en dood weg. Iedere naam in Zijn hand neemt hij mee naar het leven dat geen dood meer kent. Misintenties van 3 t/m 9 november 2001: za 3 nov 19.00 u (Kinderkoor) Jan Janssen en overl. fam Janssen-van Gompel; Jan Swinkels; Jan Lemmen. zo 4 nov 9.15 u Wij vieren het feest van Allerheiligen (Vivace) Marie Arts; overl. fam. Mulders-Maessen; overl. fam. Cox de Lauw; zwd. Mia Philipsen-Nijssen; Wilhelmus Spreeuwenberg en dochter Anny; Jo van Lier- Roosen (veij.) 14.00 u Allerzielendienst en bezoek aan het kerkhof, di 6 nov 19.00 u Sjeng Cox (krt-vrienden); jrd. Mat van Dijck; Jan en Tom van Lipzig; levende en overl. leden fam. Marcellis-Deckers. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra; zo 9.15 u Daan en Klaas; zo 14.00 u Anneke en Maartje; di 19.00 u Vera en Ron. Allerheiligen Toen in het begin van de jaartelling het aantal martelaren in de jonge christelijke kerk toenam, voerde men in de Paastijd een gemeenschappelijk feest voor alle martelaren in. Volgens de oudste overleveringen werd dit op de vrijdag in de Paasweek gevierd. In 610 liet Bonifacius IV de relikwieën van veel martelaren uit de catacomben overbrengen naar het Pantheon in Rome. De verjaardag van de wijding werd later in Rome het feest van alle heiligen. Toen men ruim 200 jaar later het verband niet meer zo goed zag tussen het feest van de martelaren en Pasen (als uitbreiding van het martelaarschap van Christus) werd het feest van Allerheiligen verplaatst naar 1 november. Gedachtenis van alle overleden gelovigen. Abt Odilo van Cluny (994 - 1048) schreef deze herdenkingsdag aan zijn kloosters voor. De invloed van Cluny werkte een snelle, algemene verbreiding in de hand. Op deze dag of aan de vooravond ervan bezoeken veel gelovigen de kerkhoven en wonen een speciale dodenherdenking bij. In Nederland worden Allerheiligen en Allerzielen vaak op één dag gevierd. sr. - t

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1