Ysselsteyn Nieuws- Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 45, 7 sep 2001 Van Lovinckplein 8: Lk 14, 25-33: Jezus richtte het woord tot hen en zei: "Wie naar Mij toekomt, moet zijn vader en moeder, zijn vrouw en kinderen, zijn broers en zusters, ja, zelfs zijn eigen leven verfoeien; anders kan hij geen leerling van Mij zijn. Hij moet zijn kruis dragen en Mij volgen; anders kan hij geen leerling van Mij zijn." Deze woorden die Jezus spreekt zijn harde woorden, ze werken als een koude douche. Moetje je dierbaren afwijzen, zelfs je eigen leven? Moet ik me niets gelegen laten liggen aan die mij lief zijn? Dat kan nooit de bedoeling zijn. Dit woord schudt mij wakker uit de al te zoete droom van pais en vree. Het roept mij op naar het ontwerp van de Eeuwige mijn eigen, unieke koers te varen. Zo eer ik mijn Schepper het meest, door te zijn die ik ten diepste ben. Intenties van 8 t/m 14 september 2001: za 8 sep 19.00 u (Volkszang) jrd. Peter Joh. Philipsen en Anna Maria Cremers; overl. ouders Custers- Claassen; jrd. Tjeu In 't Hulst en Wim; Piet Stiphout; An Hellegers-Maas (fam.Maas), zo 9 sep 9.15 u (Enjoy Together) jrd. Jo van Lier-Roosen; jrd. Joh. I lubertus Geurts en Marie Schreven; Luuk Aarts; overl. fam. Maessen-Mans en kinderen; fam. Claessens; Til Jeurissen. di 11 sep 19.00 u overl. ouders van Soest-Swinkels en kinderen; Jeu van de Ven en overl. fam. van de Ven-Winnen. Misdienaars: za 19.00 u Rob en Niels; zo 9.15 u Vera en Ellen; di 19.00 u Frank en Ron. Gaan trouwen: Jeffrey Lamers en Monique Couwenberg, op 21 september. 9 september - Nationale Ziekendag Zieken en gezonden kunnen veel van elkaar leren. Als de bereidheid aan beide zijden bestaat om hierover serieus van gedachten te wisselen, dan kunnen zieken en gezonden elkaar echt ontmoeten en hand in hand verder gaan. Daarom organiseert De Zonnebloem al sinds 1974 elk jaar op de tweede zondag van september een Nationale Ziekendag. Deze "dag voor iedereen" is bedoeld om de contacten tussen zieken en gezonden te stimuleren en meer begrip voor elkaar te kweken. Het uiteindelijke doel is een samenleving waarin zieken en gezonden mét en niet naast elkaar leven.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1