Ysselsteyiis Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 44, 31 aug 2001 Lc 14,1+7-14: Wanneer u 's middags of 's avonds een feestmaal geeft, roep dan niet uw vrienden bij elkaar, of uw broers, of uw familie, of rijke buren. Die zouden u op hun beurt uitnodigen, om iets terug te doen. Nodig liever, als u een feest aanricht, armen uit, gebrekkiger, kreupelen en blinden. Jezus zegt: "Wanneer u op een bruiloft bent genodigd, ga dan niet op de ereplaats zitten". Zo'n uitspraak is niet populair in een tijd datje assertief moet zijn, voor jezelf opkomen. Misschien is dat juist de betekenis: vat het leven en het samenzijn met elkaar - ook in de kerk - niet op als een wedstrijd. Op een bruiloft begint geen wedstrijd, maar spreken twee mensen in het openbaar uit het voortaan samen te willen doen. Iets samen doen kan ik alleen maar als ik door anderen word gedragen enop mijn beurt ook anderen draag! Hoe verschillend we er in de kerk(en) ook over denken: bemoedigen wij elkaar nog? Intenties van 1 t/m 7 september 2001: za 1 sep 19.00 u (Melody) Ouders Pouwels-Voesten; Mien Claessens-Zanders; Jan en Leen van Beers; Grad Claessens; Giel Trommelen en overl. fam.; 6 wkd. Jan Custers; Jan van Soest en Yvonne; Gerrit Peeters; jrd. Jeu Claessens; Ser Willems. zo 2 sep 9.15 u (Vivace) overl. ouders Rongen-Verhalle; Marie Arts; Jep Hendrix. di 4 sep 19.00 u Lei Vergeldt; Tiny Janssen-Martens. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra; zo 9.15 u Anneke en Maartje; di 19.00 u Rian en Paula. Gaan trouwen: Jeffrey Lamers en Monique Couwenberg, op 21 september. MIVA De collecte voor de Miva heeft de som opgebracht van 480,40. Namens de mensen uit de derde wereld, hiervoor heel hartelijk dank! Van Lovinckplein 8: Rijkdom in de armenkeuken Wereldwijd bestaan er centra om hongerenden dagelijks een maaltijd te garanderen. De "armenkeukens" worden ze genoemd. En dat terwijl juist daar vaak een onvoorstelbare rijkdom heerst: van liefde, van gedeelde gerechtigheid, van vreugde beleefd aan een gemeenschappelijke maaltijd, en van dankbaarheid voor de kleine dingen. iyiiJiZ Mu,

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1