L.V.B. Volksdansen Donderdag 26 april worden beide volksdansgroepen om 13.30u verwacht in het gemeenschapshuis i.v.m. de uitwisseling met de volksdansgroep uit Venray. Dit is tevens de laatste middag van het seizoen en hebben we vakantie tot 6 september. Graag willen we na de vakantie weer nieuwe leden ontmoeten. Kienen Dinsdag 24 april as er weer kienen in Dancing Pilot, aanvang 19.30u. Mevr.de Wit Maas zal deze keer van het bestuur aanwezig zijn. Excursie Maandag 7 mei willen we de paardenmelkerij 't Voske in Horst bezoeken. In overleg met de fam. Vervoort (ivm de MZK) kan deze excursie gewoon doorgaan omdat er geen evenhoevige dieren op het bedrijf aanwezig zijn. Het programma is als volgt: Ontvangst met koffie, uitleg aan de hand van een videofilm, rondleiding over het bedrijf en het proeven van paardenmelk. De aanvang is 13.30u en de excursie duurt ongeveer 2 uur. Kosten bedragen 7,50 p.p. Opgave voor 1 mei bij Gerry Vergeldt, tel. 541770. Basisschool 'St.-Oda' Eerste H. Communie - Zondag 22 april tijdens de mis om 10.00 uur zullen de leerlingen van groep 4 hun 1e H. Communie doen. Enkele praktische punten dienaangaande: 1De communicanten worden om 9.30 uur bij de basisschool verwacht. Om 9.45 uur trekken ze, begeleid door de fanfare en drumband naar de kerk. Bij goed weer rechtsaf Lovinckplein en via het middenpad van het plein naar de kerk; bij slecht weer de kruising oversteken. 2. Gereserveerde plaatsen: a) Voor de ouders van de communicanten zullen de eerste banken links én rechts worden gereserveerd. Zoa.„ bekend mogen de gezinsleden bij de ouders in de gereserveerde banken plaatsnemen. b) Voor de oma's en opa's zullen achter de gereserveerde plaatsen van de ouders ook banken links én rechts gereserveerd worden. c) Mogen we de ouders en aanverwante familie vragen om té kleine kinderen niet mee naar de kerk te nemen. 3. Het kinderkoor zal een gedeelte van de zang verzorgen. 4. De zangzolder is alleen bestemd voor het kinderkoor en leerkrachten. 5. We zouden het fijn vinden als de bewoners van de kom op deze dag de vlag uithangen. 6. Foto's. Er zal door dhr. Joost Geeraedts uit Venray na de mis een groepsfoto in de kerk gemaakt worden en van ieder kind, wanneer het de hostie ontvangt. Daarnaast zullen er tijdens het trekken naar de kerk en tijdens de viering nog foto's gemaakt worden. Over het bestellen der foto's zult u nog schriftelijk geïnformeerd worden. Opm.: Zouden de ouders a.u.b. in de kerk na de mis in de banken willen wachten tot de groepsfoto gemaakt is en de kinderen eerst via het middenpad de kerk laten verlaten. 7. Video. Er zal van de totale viering een video-opname gemaakt worden. Deze band (VHS) f 30,- kan bij vooruitbetaling tegelijk met de foto's besteld worden. Opm.: Mogen we in het belang van de viering met klem vragen in de kerk het bij bovengenoemde beroepsfotograaf en de video-opname te laten. 8. De communicanten hebben om begrijpelijke redenen maandagmorgen 23 april vrij. Voor alle duidelijkheid delen we mede, dat de broertjes en zusjes van de communicanten (ook uit de kleuterbouw) gewoon school hebben. Koninginnedag - Op vrijdagmiddag 27 april a.s. zijn er weer de traditionele Koninginnedagspelen. Ook dit jaar zullen de spelen niet op Koninginnedag plaatsvinden i.v.m. het feit dat Koninginnedag in de meivakantie valt. De groepen 6 t/m 8 spelen werpbal en voor de groepen 1 t/m 5 (de kleuters verwachten we ook op school) worden kinderspelen georganiseerd. Deze spelen vinden plaats op het sportpark "De Vlies". Na afloop kunnen de kinderen zelfstandig naar huis gaan of afgehaald worden! De lessen zullen 's morgens voor alle groepen om 11.30 uur afgelopen zijn. Er is géén overblijven. Natuurlijk zijn papa's, mama's, opa's, oma's en anderen belangstellenden die middag van harte uitgenodigd om te komen kijken. Het tijdschema van de middag is als volgt: 13.00 uur: Bijeenkomst kinderen op school. 13.10 uur: Vertrek kinderen onder begeleiding van de groepsleerkrachten naar het sportpark. 13.15 uur: Aankomst op het sportpark, zingen van het Wilhelmus, waarna de kinderen zich per groep verzamelen bij het betreffende spel. Groep 1 bij spel 1 etc.. 13.30 uur: Start Koninginnedagspelen; totaal 19 spellen, 6 min. per spel. 15.30 uur: Einde spelen en werpbal. Uitreiking herinnering/traktatie. 16.00 uur: Opruimen en afbreken spelen. Opm.: er zal een kraam zijn waar koffie, limonade, gevulde koeken e.d. te koop zijn. Bij uitermate slecht weer zal de middag geen doorgang vinden. De kinderen komen dan gewoon naar school. De groepen 1 en 2 hebben dan natuurlijk net als anders vrij op vrijdagmiddag. We hopen dat het weer een leuke gezellige middag mag worden met net zulk mooi weer als verleden jaar.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 4