Ysselsteyns Nieuws-= Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 22, 30 maart 2001 Van Lovinckplein 8: Joh. 8,1-11: Jezus bukte zich om met zijn vinger op de grond te schrijven. Toen ze op een antwoord bleven aandringen, keek Hij op en zei: "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar als eerste een steen op haar werpen." En weer bukte Hij zich om op de grond te schrijven. "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar het eerste een steen op haar werpen." Wat moet die vrouw, beschuldigd van echtbreuk, in spanning hebben gestaan met al die wetkenners om haar heen. Voor hen was de zaak duidelijk: echtbreuk, dus geen pardon, dus steniging. Maar even wachten... kijken wat die recalcitrante Jezus ervan vindt, misschien kunnen we hem op zijn antwoord pakken. Jezus schrijft in het zand. Hij laat het stil worden en verplaatst daarmee de schijnwerper van de vrouw naar de wetkenners, voor wie alles zo duidelijk is. In de stilte en in dat licht voelen ze zich genomen, staan ze steeds meer verlamd en beklemd te kijken, nog steeds de stenen in de handen maar niet meer in die vaste greep. Dan eindelijk het antwoord voor de vrouw bevrijdend, voor de wetkenners ongenadig duidelijk: "Wie van u zonder zonde is, moet dan maar het eerste een steen op haar werpen". Het kon niet anders: ze trokken na zijn woorden weg, de een na de ander. Intenties van 31 maart t/m 6 april 2001: za 31 mrt 19.00 u Kinderwoorddienst (Volkszang) ouders Verheijen-Versteegen en Jan Giliam; Toon Pouwels en overl. fam.; Jack Buise. zo 1 apr 9.15 u (Vivace) Marie Arts; jrd. Jan Dobbe; Jan Verstappen, di 3 apr 19.00 u BOETEDIENST Jac Vergeldt (KBO-bilj.) Misdienaars: za 19.00 u Rob en Ron; zo 9.l5u Anneke en Vera; di 19.00 u Rian en Ellen. Boeteviering: Als voorbereiding op Pasen is er een boeteviering op dinsdag 3 april. Iedereen is van harte uitgenodigd. Vastenaktie: De eerste collecte voor de vastenaktie heeft alvast de mooie som opgebracht van 1.588,61. Hiervoor reed hartelijk dank! We gaan verder! Goede Weck: Volgende week is het Goede Week. In de drie laatste dagen herdenken wij het lijden en sterven van Jezus. Witte Donderdag: het afscheidsmaal en gevangenneming van Jezus. Goede Vrijdag: Zijn lijdensweg en dood aan het kruis. Pasen: Zijn verrijzenis die een overwinning is op de dood. Op Witte Donderdag en Paaszaterdag zijn de diensten in onze kerk samen met de parochianen van Merselo en Vredepeel.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1