YsselsiÉeyms Blad Redactie: Dorpsraad Jrg 39, nr. 20, 16 maart 2001 P Van Lovinckplein 8: Lucas 13,1-9: Toen zei hij tegen de wijngaardenier: "Dit is nu al het derdejaar dat ik kom kijken of er aan deze vijgenboom vruchten zitten, en er geen vind. Hak hem maar om. Waarom zou hij de grond nog verder in beslag nemen?" De wijngaardenier antwoordde: "Mijnheer, laat hem dit jaar nog staan." Waar heb ik dat aan verdiend? vragen mensen soms als ze getroffen worden door een ziekte of door erge tegenslag. Ze ervaren hun lijden blijkbaar als een straf. Veel mensen hebben de intuïtie dat goede inzet beloond moet worden en dat misstappen bestraft moeten worden. Als het lijkt alsof die straf of beloning niet op een eerlijke manier worden toebedeeld, kijken we er God op aan. De tijdgenoten van Jezus geloofden heel sterk in zo'n straffende en belonende God. Het was hun manier om geluk en onheil van mensen te verklaren. Jezus houdt ons echter een ander beeld voor. Tegenover de straffende God stelt hij het beeld van een God die ruimte schept voor mensen, hun telkens opnieuw kansen geeft om goed toe doen en vruchtbaar te zijn. God is als de tuinman die de onvruchtbare boom extra verzorging geeft in plaats van hem om te hakken. Intenties van 17 t/m 23 maart 2001 za 17 mrt 19.00 u (Volkszang) jrd. Frank van de Pas; jrd. Jan Janssen en overl. fam Janssen-van Gompel; Maria Slangen van Montfort (verj.); Toon Verheijen; Henny Emonts-Muysers; Gerrit Flinsenberg; overl. leden buurtver. Kerkweg/Ringweg; Jep en Riek Arts-Fleurkens; jrd. overl. ouders Geurts-Peeters; jrd. Wim In 't Hulst en Tjeu; jrd. Peter van Hoof en Anna van Hoof-Ewals. ;o 18 mrt 9.15 u (Vivace) Truus Mulders en overl. ouders en fam.; jrd. Hendricuc v.d.Ven en echtg.Maria Verheyen en Drina v.d.Ven; Janus Broeders en Gijs; jrd. Jan en Emilia Vergeldt-Smeets; Petran Fleurkens (verj.); Jac Vergeldt; jrd. Lies Koonings-Veron. di 20 mrt 19.00 u Johan Vogels; int. familie Wilmsen; Toon Lemmens; Berta Jagers; Jan (verj.) en Tom van Lipzig; uit dankbaarheid voor Willem Smeets. Misdienaars: za 19.00 u Niels en Joris; zo 9.15 u Rob en Bart O.; di 19.00 u Rinske en Ellen. Doopsel: Op zondag middag om 14.30, zullen het doopsel ontvangen: Mirte Verstappen, Peelweg 3 en Tes Bartray, Peter Janssenweg 34 Vastenactie: Dit jaar is er vooral aandacht voor onderwijs voor kinderen in Uganda. D.w.z. in de Soedan woedt al meer dan 25 jaar een gemene oorlog. Kinderen worden daarvoor ingezet en doen daar heel akelige ervaringen op als kindsoldaten. Bisschop Taban en Pater Tjeu Hauman uit Well hebben in Uganda een school gesticht voor deze kinderen. Onze bijdrage wordt daarvoor verwacht. Volgende week (halfvasten) is de eerste inzameling. Wij hopen dit project goed te steunen. Samen maken we er meer van. Spreekuur: Het spreekuur om missen te bestellen, of om iets anders met mij te bespreken is op dinsdagmorgen van 9-11 uur. Op maandag (mijn vrije dag) ben ik niet bereikbaar. Alle andere dagen ben ik beschikbaar voor iedereen.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 1