^oerebruudspaar Ze garni nie vrèmd, ze gaort onecht, Mör doen dit we! hieël oprecht Ut werd lache, ut werd spannend, ut werd ludiek bus kom allemaal op 11 fibberwarie, éizze dag werf uniek Afgeloëpc zondag hebbe weej wèr kunne insure hoeveui muzikaal talent er ïen Reuzesteyn zit. Ut ware 6 liedjes, die ten gehuure wiere gebrocht en allemaol van hoeeg nivo. De drie liedjes die oaver blceve, zien kommende weekende oP de Bonte Aovende te beluustere. Ansluutend wier Mia Michels onderschejje mit de Reuzekluut. Veul vereniginge en minse hebbe ur en Jan gefelicilierd en Mia was zichtbaar onder de iendruk van zoveul wardiering. Al mit al unne schonne Vastclaovesmiddag. Bonte Aovende op 27 jannewarie en 2 en 3 fibbrewari Kommend wiekend is alwèr de urste Bonte Aovend. Ut programma zit hartstikke vol en op de repetisie is ai gebleke dat er hoëge kwaliteit zal werre gebode mit veul variasie. Dun aovend begint precies urn 20.00 uur, dus zurreg dat geej op tied ien de Smclehof bint. Ut geluel wen opgeiuusterd dur de Smelebloazers. Ouderenaovend op 8 fibbrewarie As dur ouderen zien die gèr as artiest mit doen an dun ouderenaovend dan zun weej dat as V.V. De Piëlreus schitterend viende. Geej kunt ow opgève beej Henk Stiphout tel. 541959 Verklèd Bal en Optocht De Vastelaovend mit Prins Henk III en Jeugdprins Mark 11 kan dit jaor al niemèr kapot. Ut gehiël tot nog toe belooft alles vur de rest van de Vastelaovestied. As geej gèr enne kier mitdoet denk dan is an ut Verklèd Bal of dun Optocht. Ut thema vur ui Verklèd Bal is: Zwervend Volk. Hierondur stelle wej ow UT TWEDPE PAAR vur, dat strijdt vur de titel: os piafiws Same 89 jaor Liesbefh Egelmeers-v. Dijek Harrv van Asten Verkopt drank an de Verkopt verwerming mit dorstige mond ziene vlo+tc mond Biljurte doe» ze allebei op ziene tied Ök iio inoj Boerëbruudspaar zoas ge ziet

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 8