Reuze-neejs Afgeioëpe zaoterdag kwaam op un goed bezocht en bicëstig gezellig jeugdprinsebal un end an de regierperiode van Jeugdprins Ruud II en Jeugdvorst Peter. Nao unne wedstrijd mit hieël bekende juryieeje wier Prins Mark II, zoon van Hay en Roos van de Ven an de Jan Poelsweg, uutgeroepe tot Jeugdprins van de Piëlreuzen 2001Same mit de neeje Jeugdvorst Thijs en de Jeugdraod lieët Prins Mark II zien, klaor te zien vur de vastelaovend. Liedjesmiddag en Reuzekluut Zondag 21 jannewarie 15.33 uur Vurdrage liedjes vur de Schlager 2001Net as vurrig jaor is dur sprake van waer veul liedjes, de presentasie wert verzurgd dur unne biezondere pesentasieman. De urste 3 liedjes gaon dur naor de Bonte Aovende. Piëlreuzen en Piëlreuzinnen, dit is enne middag den steeds mieër groeit. Kom ok us enne kier kieke. 17.00 uur Uutreiking Reuzekluut an Mia Michels-Huys dur Prins Henk den Derde, waornao gelegenheid um Mia en Jan te felicitiere. Opluustering dur de Smelebloazers Bonte Aovenden De Bonte Aovende van 2 en 3 fibbrewarie zien hartstikke vol. Vur zoaterdag 27 jannewarie zien dur nog genoëg karte te kriege (zitplaatse en kaarte vur ien de café). De vrije verkoëp hiervur is kommende zondag 21 jannewarie van 11.00 uur tot 12.00 uur beej Herberg de Peel. Kaarte koste f. 12,50 per stuk (65+ f. 10,00). Ok de minse die vurrige wèk vergaète zien op hun lidmaatschapskaart kaarte af te hale kunnen zondag nog terecht. Hierondur stelle wej ow UT URSTE PAAR vur, dat strijdt vur de titel: ^OEHEBRUUDSPAAR 200/ Same 53 jaor Annemarie Michels-Stevens Majke, p<)uwe|s Mengt drankjes vur Mengt zich ien de zake de dorstige mond van de boerebond Same streje ze vur de "Kikezeri Wellicht ut schön Boerebruudspaar, of nie Ze gaon nie vremd, ze gaon onecht. Mar doen dit wel hieel oprecht Ut werd lache, ut werd spannend, ut werd ludiek Dus kom allemaol op 11 fibberwarie, dizze dag wert uniek DE PIÉIBEUS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2001 | | pagina 8