ns Blad Redactie: Dorpsraad JrlU, WAiiZbJSj/, Jrg 39, nr. 3 17 november 2000 Van Lovinckplein 8: Mk 13 24-32: In de dagen na de verschrikking zal de zon verduisterd worden, en de maan zal haar licht niet meer laten schijnen, en zullen de sterren van de hemel vallen en de hemelse machten wankelen. En dan zal men de Mensenzoon op wolken zien komen, meet veel macht en heerlijkheid. Geen koe zo bont of er zit wel een vlekje aan, zegt een oud Nederlands spreekwoord. De betekenis is duidelijk. Het kan altijd nog erger. Vlak voor vervelende of moeilijke gebeurtenissen proberen veel mensen zich de allerergste situatie voor te stellen, "want dan valt het altijd mee Dat is een manier van omgaan met dreiging en angst. Een student die na elk tentamen zeker meent te weten dat hij zakt en dan uiteindelijk glansrijk geslaagd blijkt. Het uitspreken van een bedreiging beperkt het gevaar alsof je het zelf in je hand neemt. Niets van buiten kan je bedreigen, omdat jij er zelf de baas over bent. Wat er gebeurt aan goede of kwade dingen ligt in jouw hand. Niet de dokter zegt datje ongeneeslijk ziek bent, maar je had het eigenlijk zelf al gezegd. Het lijkt raar om zo te redeneren, maar zo houden we voor onszelf een weg naar de toekomst open, een weg die verder reikt dan onze diepste angst. itenties van 18 t/m 24 november 2000: za 18 nov 19.00 u (Kinderkoor) Kinderwoorddienst: overl. ouders Pouwels-Voesten; Toon Verheijen; Bijz. intentie; jrd. Geertje Janssen, zo 19 nov 9.15 u jrd. Frans Stiphout; jrd. Maria Geertruida van Dijck-Wismans; Janus Broeders en zoon Gijs; Riek Raaijmakers-Meulendijks en Jo van Lier-Roosen (kaartvriendcn). di 21 nov 19.00 u Thei Janssen; Wilhelmus Bollen en echtg.; Jan en Tom van Lipzig; Ria Koonings- Zanders. Misdienaars: za 19.00 u Daan en Klaas; zo 9.15 u Rob en Bart O.; di 19.00 u Mark en Frank. Kinderwoorddienst: Op zaterdag 25 november is er kinderwoorddienst. De laatste keer dit jaar. De volgende keer (16 december) is het voor de leerlingen van groep 4. Deze zaterdag zijn alle kinderen van harte welkom! Doopgelegenheid: De volgende dagen waarop er gelegenheid is voor het doopsel zijn: 17 december, 21 januari, 18 februari

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1