PROGRAMMA JERA'70 VAN 27 OKT. T/M 11 NOV. 2000 MEDEDELINGEN: - 30 jaar Jera'70: Dit jaar bestaat Open Jongerencentrum Jera'70 in Ysselsteyn 30 jaar en dit laten wij niet ongemerkt voorbij gaan! We beginnen op vrijdag 27 oktober met de bekende feestband Pater MossRrosn. Deze band is eind 1985 ontstaan als een typische studentenband". Na verloop van tijd werd het eigen "Moeskroen-geluid" (folky pretpop, geïnspireerd op Ierse volksmuziek, met veelal humoristische teksten) steeds meer herkenbaar. Met name als live-band heeft Pater Moeskroen zijn sporen verdiend. Het aanstekelijke enthousiasme waarmee de bandleden op het podium plegen te staan heeft een hele generatie feestbands geinspireerd. Pater Moeskroen is bekend van nummers als Roodkapje, Hela hola tuthola, Kom maar binnen, en^ Laat maar waaien. De kunst om een willekeurige zaal in korte tijd om te toveren in één bruisende feestma^so verstaan de heren paters al meer dan 12 jaar. Ze stonden reeds op Jera Open Air 1999, maar toen viel hun optreden een beetje in het "water". Toen was iedereen zo laaiend enthousiast, dat ze nu op het 30 jarig bestaan van de Jera'70 terug komen! Zeker ook de moeite waard voor de Jerabezoekers uit vroegere jaren! De aanvang is 20.00u en de entree bedraagt f 17,50. Op zaterdag 28 oktober hebben we vervolgens de formaties The Ex-Presidents en Jellvqoose The Ex-Presidents is opgericht in 1995 en komt uit Deurne. De muziekstijl van dit viertal is vaak als punk-core omschreven, dit zal zijn omdat hun stijl tussen de punk en hardcore in zit. In geheel Midden/Zuid-Nederland en België speelden zij met grote namen, zoals Propagandhi, Green Lizard, Heideroosjes, Off No Avail en Undeclinable Ambuscade. Ze hebben reeds twee CD's geproduceerd: De CD genaamd "PURE" kwam uit in november 1997 en de CD "A Documentary In Nine Songs" afgelopen juli Verder staan ze op de verzamel-CD's "Groetjes uit Holland"en "Hollandse Herrie", beide uit 1999. Kortom een optreden watje niet mag missen! Jellygoose is opgericht in 1996 en is afkomstig uit Wanssum. Jellygoose kenmerkt zich door de energie die de band uitstraalt. Jellygoose speelt punkrock voornamelijk gericht op nummers uit de jaren '70 en '80 (maar dan in punk uitvoering). Het repertoire bestaat uit covers van o.a. John Denver, Fleetwood Mac en Creedence Clearwater Revival. Door bekende nummers met snelle ritmes en een energieke zang zorgen voor een vrolijke afsluiter van het 30 jarig bestaan van de Jera'70. Dit feestweekend is voor de Jera-bezoekers van de afgelopen 30 jaar ook zeker de moeite waard, dus bekijk de Jera weer eens van binnen, dan maken jong en oud er een leuk feest van. De aanvang is 20.00u en de entree bedraagt f 10,-. Wij bedanken Interpolis voor de aangeboden sponsoring voor dit feestweekend! - Flying Embryo's: Op zaterdag 4 november hebben we nog een prettige after-party in de Jera 70. We zetten de feestlijn dus even lekker door, dit komt omdat samen met The Flying Embryo's, twee bands uit de USA zullen optreden. Deze twee bands zijn simpelweg maar twee weken in Nederland en doen twee optredens met The Flying Embryo's, waarvan één in de Jera'70. Deze bands zijn Kill Allen Wrench en The Mentors. Volgorde van optreden: The Mentors, The Flying Embryo's en Kill Allen Wrench. Aanvang 20.00u en de entree bedraagt f 10,-. - Lampionnentocht: Op donderdag 16 november houdt de Jera haar jaarlijkse Lampionnentocht. Hier mogen alle kinderen aan meedoen, dus niet alleen groep 6, 7 en 8. We willen er een extra lange stoet van maken, omdat de Jera dit jaar 30 jaar bestaat. Er zijn dan ook extra grote prijzen te winnen voor degene die de mooiste lampion heeft. Ga dus alvast aan het knippen en plakken en maak er iets moois van. De tocht begint om 18.30u bij de Jera en wij zouden het zeer op prijs stellen als er ook ouders mee willen lopen voor de veiligheid en dergelijke. - Vriidaqavondqroep: Je leest het goed, vrijdagavondgroep, dat wil zeggen dat we deze avond wederom nieuw leven in willen blazen. Deze avond is bedoeld voor de jeugd vanaf 12 jaar, een echte bovengrens willen we (nog) niet stellen. De doelgroep is echter de jeugd tussen de 12 en 16 jaar. Deze kunnen op vrijdagavond nergens meer heen vooral vanwege de strenge controles op leeftijd in cafes en discotheken in Venray en omgeving. Daarom starten we vanaf 10 november deze avond weer. Voor de medewerkers is er een bijeenkomst op vrijdag 3 november om 20.00u. Vrijdag 27 okt: Optreden van Pater Moeskroen. 20.00u. Medewerkers om 19.30u aanwezig met blouse. Zaterdag 28 okt: Optreden van Ex-Presidents Jellygoose. 20.00u Medewerkers om 19.30u aanwezig met blouse. Helpende Ouders Ton van Hees tel.541783, Robert Stevens tel.541507 Zondag 29 okt: Jera's Afternoon Cafe. 17.00u. Donderdag 02 nov: Op Donders: Vossenjacht. 18.30u. Zaterdag 04 nov: Mentors, Flying Embryo's, Kill Allen Wrench 20 00u. Helpende Ouders Jan Slangen tel. 541257, Cees Gommers tel.541659 Zondag 05 nov: Jera's Afternoon Cafe. 17.00u. Donderdag 09 nov: Op Donders: Apekooi. 18.30u. Vrijdag 10 nov: Openingsavond vrijdagavondgroep. 19.30u WINTERTIJD In de nacht van zaterdag 28 oktober op zondag 29 oktober begint weer de WINTERTIJD. De klok wordt dan EEN UUUR ACHTERUIT-GEZET.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 2