Xsselsteyns Nieuws- BlaJ. Redactie: Dorpsraad Jrg 38, nr. 43 25 augustus 2000 M1VA brengt mensen in beweging Van Lovinckplein 8: Intenties van 26 augustus t/m I september: za 26 aug 19.00 u Kinderwoorddienst (Volkszang) mnd. Truus Spreeuwenberg-Philipsen; overl. fam. Mulders-Maessen; jrd. Jozef Martens, zo 27 aug 10.00 u (ouderenkoor) Jo Thoone; Toon Pouwels en fam.; Jep Hendrix. ma 28 aug 19.00 u intenties van de parochie. wo 30 aug 19.00 u Mien Claessens- Zanders; Tonie Claessens-Engels (dans+gym ouderen), vr 1 sep 19.00 u Toon Pouwels (ouderen); jrd. Ser Willems. Misdienaars: za 19.00 u Paul en Rob; zo 10.00 u Marian en Sandra; ma 19.00 u Rinske en Ilaisa; wo 19.00 u Rinske en Rian; vr 19.00 u Mark en Niels. Gaan trouwen: John van Dijck en Anita Claessens; Frank Bonants en Wendy Stiphout (in Merselo). Binnenkort zal het er toch van gaan komen: de parochies Ysselsteyn, Merselo en Vredepeel zullen geclusterd gaan worden, d.w.z. er zal een samenwerkingsverband ontstaan tussen deze drie parochies, en er zal één pastoor zijn in deze drie plaatsen. De samenwerking zal er vooral in bestaan dat de drie parochies samen de pastoor gaan delen. Deze clustering, zoals die op meerdere plaatsen zal gaan plaatsvinden, heeft een praktische oorzaak: oftewel is noodzakelijk omdat de situatie ons daartoe dwingt. En die situatie is: steeds minder priesters die het werk nog kunnen verzetten. Als één priester dus steeds meer moet gaan doen, dan zullen de parochies vooral moeten gaan samenwerken op die terreinen die gemeenschappelijk zijn, want het moet vermeden worden dat die ene priester ook nog dingen dubbel moet gaan doen. Maar clustering, samenwerking dus, heeft ook zijn voordelen: we gaan nadenken over wie wat kan doen. En dan komt ons op de eerste plaats de "jonge kerk" voor de geest, dat is de groep gelovigen die na het eerste Pinkstergebeuren in Jeruzalem samenkwam. Daar praatte men nog niet over de hiërarchie, de organisatie van bisschoppen en priesters die boven de gelovigen stonden, maar daar vervulde ieder zijn deeltaak (zie in de Bijbel: de Handelingen van de Apostelen). Sinds die tijd, bijna 2000 jaar geleden, is er heel wat gebeurd. Er zijn heel wat taken op het bordje van de priester terecht gekomen, die ook door andere mensen gedaan kunnen worden, denk maar aan de zorg voor het materiële in en om de kerk. Maar er liggen ook taken om voor te gaan in de liturgie of leiding te geven als de gemeenschap bij elkaar komt om te bidden. En als we er open voor staan zal misschien ook ooit de tijd aanbreken dat mensen (mannen of vrouwen) uit ons eigen midden gekozen zullen worden om voor te gaan bij het breken van het brood, zoals Jezus dat heeft voorgedaan! Misschien is dan al de moeite en de pijn die het vormen van een cluster heeft, dan niet tevergeets geweest. Deze zondag is er een tweede collecte voor het werk van de MI VA (Missie Verkeersmiddelen Actie)

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1