"On tour naar de boer" 8,= 0« Tbiff. Innovatief idee Noord-Limburg: ^De^° VENRAY - Benieuwd naar het leven op het platteland? Ook geïnteresseerd in de werkzaamheden binnen de agrarische sector? In de Noord-Limburgse gemeente Venray wordt sinds 1999 de mogelijkheid geboden om per huifkar op excursie te gaan naar een agrarisch bedrijf: "On tour naar de boer." Op initiatief van enkele ondernemers uit Venray wordt een excursiecarrousel langs agrarische bedrijven in de omgeving van Ysselsteyn georganiseerd. Eenentwintig agrarische bedrijven bieden geïnteresseerden de mogelijkheid eens een kijkje te nemen op het agrarisch bedrijf. Deelnemers hebben kans op het bezoeken van een rundvee-, varkens-, pluimvee- of tuinbouwbedrijf. MINAS, groen-labelstal, ligboxenstal en krachtvoer. Termen die u waarschijnlijk regelmatig uit de media verneemt. Maar de werkelijke verklaring van deze termen is u met of nauwelijks bekend. Tijdens een excursie wordt voor deze termen een duidelijke verklaring gegeven. Zijn er nog andere zaken binnen de landbouw onduidelijk. Vraag het gerust aan de agrariërs. Zij leggen het u met plezier uit. Paard en wagen Deelnemers aan dit middagvullende programma worden met paard en wagen naar twee agrarische bedrijven vervoerd. In een tijdsbestek van drie kwartier krijgen de bezoekers een uitleg over het agrarisch bedrijf. Uiteraard komt hier ook de sector ruim aan bod. Na afloop wordt iedere deelnemer een product aangeboden uit de bezochte agrarische sector. Voor de kinderen ligt er een kleurplaat klaar. Na de excursie kunnen zij het kersverse logo (hierboven afgebeeld) van de stichting "On tour naar de boer" van een kleurtje voorzien. Aanmelden De bedrijfsbezoeken vinden plaats in de zomervakantie en in de herfstvakantie op de dinsdag- en donderdagmiddag. Aanmelden kan via mevrouw Jeanne Leeyen, telefoon 0493-529232. Aanmeldingen moeten op de dag voor de excursie voor 20.00 uur binnen zijn. Voor deelname aan deze excursiecarrousel is een bijdrage van 8,00 per persoon verschuldigd. Een unieke kans om kennis te maken met het leven op het platteland! Start 13.30 uur terug 16.00 uur Rouwkuilenweg 16 5813 BH Ysselsteyn per persoon dinsdag donderdag 10 aug dinsdag donderdag 17aug donderdag 24 aug dugHaq 29 aug donderdag 31 aug 17 donderdag 19 okt dinsdau 24 donderdag 26 okt Pluimvee Boomteelt Varkens Rundvee (j|?> Kalkoen (jgj Paprika Champignons Asperges/Rabarber

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5