Dorpsraad Yssplstpvn Onderzoek: Woonbehoefte Wonen Venray Hallo bewoners van Ysselsteyn! Ik wilde even het volgende onder uw aandacht brengen. Heel binnenkort zal er een woonwensenonderzoek plaatsvinden in Ysselsteyn. Dit onderzoek zal gaan over de wensen en wensen ten aanzien het wonen en de leefbaarheid in met het oog op de toekomst. Het initiatief tot dit onderzoek is afkomstig van de dorpsraad. Door de gemeente Venray en de Woningstichting Wonen Venray is dit initiatief omarmd. Zij zijn op zoek gegaan naar een student om het onderzoek uit te voeren. Ik raakte gelijk enthousiast toen ik hier meer over hoorde. Ik kom zelf uit een kleine dorpsgemeenschap (Haps in Noord-Brabant) en was op zoek naar een afstudeerproject op het gebied van wonen. Ik zal mij eerst maar even voorstellen. Ik ben Imke Wittebrood, een studente aan de Landbouwuniversiteit Wageningen en volg de opleiding Huishoud- en Consumentenwetenschappen. Deze studie is gericht op het gedrag, de meningen en de wensen van de consument en probeert vanuit de consument naar producten en diensten te kijken. Het onderzoek zal zich richten op de bewoners van Ysselsteyn, u dus! Hoe denkt u te willen wonen, wat zijn uw wensen in de toekomst en welke aspecten van leefbaarheid zijn belangrijk voor Ysselsteyn volgens u? Het onderzoek zal in totaal 5 maanden in beslag nemen. Dit is helaas veel te kort om de woonwensen van alle bewoners in beeld te brengen. Ik heb besloten mij te richten op twee leeftijdscategorieën. Dit onderzoek zal zich voornamelijk richten op de huidige bewoners uit de leeftijdscategorie 55-64 jaar. In eerste instantie worden onder alle bewoners uit deze groep schriftelijke enquêtes afgenomen. Om een duidelijk, volledig en betrouwbaar beeld te kunnen krijgen wat deze leeftijdscategorie in de toekomst voor wensen heeft ten aanzien van het wonen en de leefbaarheid is het belangrijk dat zo veel mogelijk mensen meewerken. Ik zou het heel fijn vinden als u de enquêteformulier die u over ongeveer een week ontvangt in wilt vullen en terug wilt sturen. Voor u zelf is het natuurlijk ook belangrijk, want dit is dè manier om uw wensen kenbaar maken en kan er met de resultaten iets gedaan worden! Belangrijk hierbij is dat de gegevens vertrouwelijk worden behandeld en de anonimiteit gewaarborgd blijft. Ten tweede worden er een aantal open interviews afgenomen met bewoners uit de leeftijdscategorie 55-64 jaar om dieper in te kunnen gaan op bepaalde aspecten die niet goed uit de verf komen tijdens de enquête. In dit onderzoek worden ook de toekomstige wensen van jongeren in Ysselsteyn betrokken. Omdat bij deze groep de wensen nog aan allerlei veranderingen onderhevig zijn, wordt slechts in gegaan op de denkbeelden en meningen die er onder jongeren uit de leeftijdscategorie 18-22 jaar heersen. Er zal door middel van discussiegroepen met een aantal jongeren de verschillende aspecten van het wonen en de leefbaarheid doorlopen worden. Ik heb er in ieder geval zin in om met dit project aan de slag te gaan en heb het volle vertrouwen in uw medewerking. Ik hoop dat het één en ander duidelijk is. Mocht u nog vragen hebben, dan wil ik deze graag beantwoorden. Op onderstaande telefoonnummers ben ik te bereiken. Misschien tot snel, Imke Wittebrood 0478-554600 (Wonen Venray) 0317-419065 (Wageningen) Nederlandse^r Hartstichting COLLECTE NEDERLANDSE HARTSTICHTING Komende week van 16/22 april zullen de leden van HBS Ons Genoegen bij u aankloppen voor een bijdrage voor de Ned. Hartstichting. Mede door uw bijdrage kan door onderzoek het aantal van 52.000 slachtoffers per jaar teruggebracht worden. SPAARKAS MIEN GLEUF Feestavond 21 april. Opgave aan de bar t/m 16 april. DAMESGYMCLUB "DE SPORTSTERREN" Op dinsdag 2 mei na de gym gaan we koffie drinken bij Herberg de Peel. Hopelijk zijn jullie allen present. vrienden van de hartstichting

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 5