Dorpsraad (Jfsselsteyn Pilot-project "Ysselsteyn Leeft De telefonische Hulpdienst voor agrariërs een luisterend oor voor iedereen Iedereen heeft wel eens ervaren wat een opluchting het kan zijn om je verhaal eens kwijt te kunnen. Gewoon aan iemand die er op het juiste moment voor je is! Helaas is de praktijk van alledag meestal anders. We hebben het allemaal druk en tijd nemen voor jezelf of de ander is er vaak niet bij. Drukke werkzaamheden of schroom om aandacht voor jezelf te vragen. Twijfel misschien ook over het nut of de zin daarvan. Toch is het niet zonde van de tijd om zo nu en dan een pas op de plaats te maken en je gedachten, twijfels, vragen of gevoelens te delen met anderen. Die ander kan iemand uitje directe omgeving zijn, maar soms is een gesprek met een "buitenstaandertoch gemakkelijker. Er is een zekere afstand die maakt datje wel begrip en hulp ondervindt, maar die er ook voor zorgt dat er geen verplichtingen over en weer ontstaan. De Telefonische Hulpdienst voor agrariërs THD-Abiedt deze gelegenheid. Praten met een telefoonvrijwilliger, die zelf uit de agrarische sector afkomstig is en dus heel goed begrijpt wat er zich zoal afspeelt op dit moment. De beller kan anoniem blijven en bellen op een moment dat voor hem of haar belangrijk is. De gesprekken zijn vertrouwelijk. Mocht tijdens een gesprek blijken dat andere hulp gewens is, dan kan daar ook informatie over gegeven worden en eventueel worden verwezen naar andere organisaties. Kortom: waar het gesprek ook over gaat, je belt niet voor mets, want alleen al het delen van gedachten en emoties lucht op en maakt dat je weer verder kunt. De THD-A is bereikbaar op tel. nr. 038-4213078 op Dinsdag van 8.00 - 15.00 uur en donderdag van 12.00 - 22.30 uur. Eveneens kunt u terecht bij de Zelf Organisatie Bedrijfbeëindigers ZOB Dit is een stichting en bestaat uit mensen die eerder gedwongen waren hun bedrijf te beeindigen. De Stichting ondersteunt gezinnen in de zware en moeilijke periode voor, tijdens en na bedrijfbeëindiging. Onze ervaring is dat veel boeren en tuinders hun problemen binnenshuis houden. Zelfs jaren na beëindiging is het onderwerp bij velen nog taboe. Afscheid van je bedrijf geeft altijd pijn en verdriet. Het is je levenswerk. Praten met lotgenoten geeft u steun en helpt u bij het verwerken van dit verlies. Er over praten helpt echt! Wij zijn er graag voor u! Tonny Verrijt tel.: 013 535 15 35 L.V.B. Excursie Intratuin; T m,arjao De leden die zich opgegeven hebben voor de excursxe naar y**"av 17 april, worden ora 19.25u op de parkeerplaats aan de Langstraat te Venray verwacht. Libelle Zomerweken; n hier Woensdag 24 mei willen we naar de Libelle Zomerweken gaan in -Almere. U kunt hxe zowel binnen als buiten genieten van de laatste nieuwtjes en trends, r zy aezonfjhf.id en stands met alles op het gebied van wonen, schoonheid, culinair, mode, boeke g nog veel meer. U kunt uw hart ophalen aan demonstraties, modeshows, workshopsenlezing. Bij voldoende belangstelling gaan we met een eigen bus anders sluxten we ons n tocht van Munckhofreizen. We vertrekken dan om 9.00u xn Venray. Om 17.00u ga terug. De kosten bedragen 49,50 p.p. voor de bus en entree. Opgave bij Gerry Vergeldt, tel. 541770 en vol+vol! GEMENGD KOOR "VIVACE" Donderdag 20 april is de repetitie in de kerk om 20.00u. Hele koor. TOERCLUB Zondag 16 april. Vertrek 9.30u bij Herberg de Peel. Henk van Ass zorgt voor een toertocht van 65 km. SPAARKAS HERBERG DE PEEL Zaterdag 15 april skienen in Peer voor de leden van de spaarkas. We vertrekken om 18.00u met de bus. Doe warme kleren aan en neem handschoenen mee. Om Ol.OOu gaat de bus terug. De spaarkas. u 0

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 4