Ysselsteym Redactie: Dorpsraad Jrg 38» nr. 24, 14 april 2000 Van Lovinckplein 8: Het Joodse Paasfeest is op handen. Jezus is op weg naar Jeruzalem. Kleren en twijgen liggen op de weg uitgespreid. Een rode loper voor de koning. Hij wordt bejubeld. De massa zwelt aan. Voorlopers en meelopers. Maar de jubel van de intocht houdt niet aan. Door macht overschreeuwd, verstomt het leven Uit monden van mensen klinkt de doodswens: "Kruisig Hem." De mensenmassa is niet meer te houden Toeristen, dagjesmensen, machthebbers. Zij die liever anoniem willen blijven schreeuwen om het hardst. Ze tekenen zijn doodvonnis. Wat voor kwaad heeft deze man gedaan9 Hij geeft geen antwoord, laat met zich sollen. Jezus wordt verguisd gegeseld, bespuwd en gekruisigd Het volk is tevreden gesteld. De massa is in toom gehouden. De orde blijft gehandhaafd. Er is een zondebok gevonden Een mens uit één stuk werd door mensenhanden gebroken. Het lukt ons mensen telkens weer! Intenties van 15 t/m 21 april 2000 za 15 apr 19.00 u (Volkszang) Palmwijding. Teng Classens, Thei Janssen, jrd. Maria Custers-Claaseen en overl. fam.; 'n overledene; Jan Verstappen; jrd. overl. ouders Vollenberg-Aerts, Harry Spreeuwenberg. zo 16 apr 10.00 u Eerste H. Communie. Intenties voor alle communicantjes en hun ouders en ook voor alle overl. opa's en oma's en familieleden. ma 17 apr 19.00 u overl. ouders Wismans-van Vegchel en Harry Geurts, uit dankbaarheid en overl. ouders van Dijck-Wismans en Derikx-Linskens. wo 19 apr 19.00 u Boeteviering en eucharistieviering. Gon Verheijen-Versteegen; Lei Vergeldt; Jean Arts; Mien Claessens-Zanders (vrienden). do 20 apr 19.00 u (Ouderenkoor) WITTE DONDERDAG. Gedachtenisviering van de instelling van de Eucharistie. Voor de intenties van alle parochianen; Marie Hendriks-Fleurkens (v.w. ouderenkoor) vr 21 apr 19.00 u GOEDE VRIJDAG, herdenking van de kruisdood van Jezus. Dienst van gebed met kruisweg, Kruisverering, Passieverhaal en Communiedienst. Misdienaars: za 19.00 u Marian en Sandra, zo 10.00 u Anneke en Linda; ma 19.00 u Niels en Mark; wo 19.00 u Rinske en ïlaisa; do 19.00 u Daan en Paul, vr 19.00 u Linda en Maartje, Gijs en Rob Reservering plaatsen: Bij de Eerste H. Communie zitten de communicantjes vooraan bij het altaar en er zijn banken gereserveerd voor de ouders en voor de grootouders. Wilt u daar rekening mee houden? Dank u wel! Wij wensen alle communicantjes en hun ouders een mooie dag toe. Wij hopen dat het een dag mag worden die een diepe betekenis voor hun leven zal hebben, en dat het geen dag is zoals in de tijd van Jezus: "De mensen bejubelden hem slechts één dag en toen keerden ze zich tegen Hem".

Ysselsteyns Nieuwsblad | 2000 | | pagina 1