Ysselsteyns Blad Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 43, 27 augustus 1999 Van Lovinckplein 8: Mt 16, 21-27 Petrus nam hem apart en begon hem de les te lezen: "God bewaar u, Heer! Dat mag u niet overkomen. Maar hij van zijn kant zei tegen Petrus: "Weg daar, achter mij, satan. Een pools gezin werd tijdens de oorlog naar Duitsland gedeporteerd De grootvader was zo oud dat hij niet mee hoefde, maar Hij ging toch. "Ik ga vrijwillig, want ik laat mijn dochter en kleindochter met in de steek," zei hij. De kleindochter vroeg hem "Opa, wat is vrijwillig?" Hij dacht na en zei: "Dat is datje iets met moet en het toch doet." "Maar we moeten toch, anders waren we toch niet gegaan?" antwoordde het meisje weer. De grootvader antwoordde "Ja jullie moeten, maar ik hoefde niet en daarom ga ik vrijwillig." Het meisje dacht even na en zet "Maar dan moest je dus toch. want anders wasje alleen thuisgebleven en wij hadden toch niet zonder jou kunnen gaan." Opa knikte "Daarom juist Ik moest vrijwillig gaan." Vrijwillig moeten. Soms doe je dingen, omdat je vindt datje ze moet doen. ook al zou je anders willen. Vrijwillig moeten is niet alleen voor Jezus weggelegd, maar iedereen krijgt er mee te maken. Mensen als de Poolse grootvader laten zich niet leiden door menselijke overwegingen. Ze kunnen niet anders. Ze laten zich leiden door wat God heeft doen opwellen in hun hart. Hoeveel pijn en moeite het ook kost, ze weten dat ze alleen langs die weg geluk kunnen vinden. Intenties van 28 augustus t/m 3 september 1999: za 28 aug 19.00 u Kinderwoorddienst Grad Janssen en Petronella Pouwels; Jozef Linders; overl. fam. Hendriks-Bus; ouders Pouwels-Voesten zo 29 aug 10.00 u (Vivace) Jep Hendrix. ma 30 aug 19.00 u jrd. Sef Bovee; Jan Verstappen wo 1 sep 19.00 u Rien Gommers (vrienden), vr 3 sep 19.00 u inenties van de parochie. Misdienaars: za 19.00 u Mark en Ilaisa; zo 10.00 u Paul en Gijs, Anneke en Daan; ma 19.00 u Linda en Maartje; wo 19.00 u Niels en Rob; vr 19.00 u Rian en Rinske Kinderwoorddienst. Dit weekend zal er weer de eerste kinderwoorddienst in het nieuwe schooljaar zijn. Alle kinderen vanaf groep 5 zijn van harte welkom! We denken na over de woorden van Jezus "Neem je kruis op- Collecte MIVA Deze week wordt onze hulp gevraagd om vervoermiddelen aan te schaffen voor kerkwerkers in de derde wereld. Doopgelegenheid in de komende maanden op de zondagen: 19 september, 24 oktober, 21 november en 19 december. Maak tijdig een afspraak! [\jeem het kfuis op je schouders, dan ial het je Je weg wijzen naar- het leven. Al s je voor het kruis wegloopt, hlijf je altijd op de vlucht. "j" t#,B

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 1