Reuze-neeis Programma Vastelaovend 1999 Ziekenbezuuk Versieren Ansluutend op de Bonte Aovende was dun Alderenaovend hartstikke moj en druk Allemaol artieste van jong tot aid uut Reuzesteyn en de Vredepiël zurgde vur enne geslaagde aovend. Ut is al wèr jaore geleeje dat ut themabal zo druk was en verder was ut hartstikke gezellig. Mit ut thema han de mèste bezuukers gén moeite gezien de schitterende creaties. Prieswinnaars: "Voorbeeld(ig) Stuk, de drie Musketiers, Prins John in den Hood en Weej komme dur nie uut". Dur un misverstand is dur genne pries vur de kleine groepen uutgereikt. Dit zal alsnog mit de Prinseresepsie gebeure Op de jeugdprinseresepsie van Dirk I mit Schabberjoeks was ut ok wer reuzegezellig. Ok ien de Koel zit ut dit jaor mit de vastelaovend wel wèr goed. Zaoterdag 13 fibberwarie 19.00 uur Vastelaovesmis hielemaol ien ut dialect en as geej wilt ok verklèd. Muziek en zang: Ria Deters-Linders, Henk Deters en Leon Houwen .11 uur Resepsie Prins John I en Prinses Anita ien de Smelehof. Muziek. Schabberjoeks en de Smeleblaozers. Zondag 14 fibberwarie Vanaf 15.11 uur kiendermiddag ien de Jera, daornao beej Roelanzia en Pilot. Prins John I zal hierbeej anwezig zien. Net as 's aoves ien Herberg de Peel en ien de Jera beej ut jeugdbal. Maondag 15 fibberwarie Optocht ien Rooy. Ok dit jaor trekke weej wer mit mit twië schitterende carnavalswagens. Daornao is ut carnaval beej Herberg de Peel mit Schabberjoeks, beej Roelanzia en ien de Jera. Dinsdag 16 fibberwarie Reuzeoptocht ien Reuzesteyn urn 14.11 uur Daorna priesuutreiking beej de Smelehof mit de Platvuut Prins John 1 zal 's aovens ok un bezuuk brenge an de Jera, an Roelanzia en an Herberg de Peel. Mit de optocht kriegt ut publiek dit jaor wer de muegelukheid urn an te géve welke groep, wagen of eenling ut —ojste is. Ut publiek kiest nameluk de PUBLIEKSPRIES. An ut begin van de optocht kriegt iederieen nève de R.ant un formulier uutgereikt waorop kan werre iengevuld wie de pebliekspries zuuj motte kriege. Op ut einde van de optocht kunde ut formulier dan ienlevere beej Bestuursleeje van V.V. de Pielreus. Prins John I en prinses Anita zulle mit en beperkt gevolg op maondagmèrge un bezuuk brenge an ut Ziekenhuus ien Rooy. As dur minse zien die ziek thuus zien, ien en Verpleeghuus verblieve of en ander Ziekenhuus dan komt Prins John ok daor gèr an. Gèf dit dan dur an ozze vurzitter John Claessens tel. 541674 of Vorst Willie tel. 541869 Elk jaor is ut wèr moj as de huus versierd zien umdat ut Vastelaovend Is! As geej daorbeej nog en Pielreuzevlag nuuëdig het kunde deez koëpe vur 4 kier f. 11,00 beej de Boerebondswinkel of beej Peter Knapen. Ut Bestuur van V V de Pielreus wenst alle Pielreuzen en Pielreuzinnen: Vastelaovend Same Of PlflRfUS

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1999 | | pagina 7