ITsselsieyns Nieniws- BLaul Redaktie: Dorpsraad Jrg 37, nr. 5, 4 december 1998 Van Lovinckplein 8: Tweede zondag van de Advent: wij maken ons klaar voor de komst van Jezus! De bijl ligt al aan de wortel van de bomen. Iedere boom die geen goede vrucht voortbrengt, wordt omgehakt en in het vuur gegooid. Uit een preek van Johannes de Doper, waarin hij oproept tot bekering. Laten wij christenen ons bekeren? Of geloven wij alleen maar in de bekering van anderen en laten wij onder de dekmantel van onze zelfbedachte inkeer zelf alles bij het oude? Misintenties van 5 t/11 december 1998: za 5 dec 19.00 u (Volkszang) Petronella Janssen-Pouwels; Melanie Vriens; Antoon Janssen, zo 6 dec 10.00 u (Gregoriaans) Leo Spreeuwenberg. ma 7 dec 19.00 u Thei Janssen; Louis Arts; Th. Sanders, wo 9 dec 19.00 u voor de intenties van de parochie, vr 10 dec 19.00 u voor de intenties van de parochie. Misdienaars: za 19.00 u Niels R en Mark; zo 10.00 u Ronnie P. en Dennie; ma 19.00 u Daan en Paul; wo 19.00 u Anneke en Ilaisa; vr 19.00 u Ronny O. en Bram. Naar de woestijn zijn ze getrokken, dorheid, woestenij en verlatenheid verdragend, weg van het geregelde en verzadigde leven. Daarheen, waar alleen het hoognodige voorhanden is, waar niets overbodigs kan bestaan. En daar moesten zij ook nog luisteren naar de onvriendelijke woorden van een vervelende man. Vaak hebben mensen die omkeer nodig - weg van onze consumptiemaatschappij en het gemoedelijke leven - om in te zien wat echt belangrijk is. Omkeer is niet nodig om jezelf te kastijden, maar om het hemelrijk niet te verspelen; om te voorkomen dat je sterft zonder te merken dat onder de facade van onze rijkdom de woestijn groeit en ons leven in het binnenste woest en leeg geworden is. Wij moeten de woestijn, de droogte van ons leven accepteren en ons door anderen regelmatig vervelende dingen laten zeggen, om te voorkomen dat wij echt uitdrogen en verwelken. Nog twee praktische punten: 1Voor het bestellen van missen of om de pastoor te spreken kunt u altijd terecht op de pastorie op dinsdagmorgen van 9.00 tot 12.00 u. Op alle andere tijden is het verstandig om eerst even te bellen. 2. Als voorbereiding op Kerstmis houden wij een boeteviering op maandag 21 december. Wilt u daar alvast rekening mee houden?

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1