Ysselsteyns Nieuws Blad Redaktie: Dorpsraad Jrg 36, nr. 49, 9 oktober 1998 Y 'y- YYYY; Van Lovinckplein 8: Op 7 november wordt in onze kerk het Vormsel toegediend aan de meisjes en jongens van onze parochie, die in groep acht zitten. Op school zijn zij zich heel intens aan het voorbereiden onder leiding van meester Ahlers %t vormsel benadrukt voor hen dat zij van kinderen nu groeien naar volwassen christenen Dat is een ^consequentie of voortzetting van het Doopsel, dat de ouders hen hebben laten toedienen toen zij kinderen waren Omdat deze jonge mensen nu toetreden tot de gemeenschap van de volwassenen is het ook goed dat die gemeenschap weet wie er bij komt. Daarom zullen zij zich op zaterdag 10 oktober, onder de avondmis, voorstellen aan de hele aanwezige kerkgemeenschap Dit is ook belangrijk omdat tegenwoordig veel mensen de kinderen niet allemaal meer kennen. Deze plechtigheid is al eerder in een brief aan de ouders aangekondigd Intenties van 10 t/m 16 oktober za 10 okt 19.00 u Ria Koonings-Zanders, Wim Thoone en Berta en Wim Jagers; Franciska Thijssen-van de Poel, jrd overl. Ouders Thijssen-Derikx; jrd. overl. ouders Litjens-Fleurkens, levende en overl. fam L. Janssen-Drabbels, Pater de Hosson, Antoon Janssen (buurt). zo 11 okt 10.00 u (Enjoy Together) jrd. ouders Geurts-Peeters (P Tulpstroverl. ouders van de Pas- Custers en Frank van de Pas, jrd. Gijs Broeders en Janus Broeders ia 12 okt 19.00 u overl. fam Mulders-Maessen. wo 14 okt 19.00 u overl. fam Janssen-Bergmans en kinderen en Bos-Janssen; Leo Spreeuwenberg; Melanie Vriens. vr 16 okt 19.00 u Petronella Janssen-Pouwels, Mara Swinkels Misdienaars: za 19.00 u Tom en Bram, zo 10.00 u Dirk en Marian, Niels en Anneke, ma 19.00 u Paul en Ronnie O wo 19.00 u Daan en Maartje, vr 19.00 u Dennie en Ronnie P. Op zondag 11 oktober wordt in Rome zuster Theresia Benedicta a cruce, beter bekend als Edith Stein, heilig verklaard. Dat gebeurt al 11 jaar na haar Zaligverklaring. Zij was van Duits-Joodse afkomst, bekeerde zich tot het katholicisme, moest als kloosterzuster onder de oorlog vluchten en kwam terecht in het Karmel-klooster te Echt (L). Daar werd zij begin augustus 's morgens onder de eucharistieviering door de Duitsers opgepikt en afgevoerd naar het concentratiekamp Auschwitz, waar ze op 9 augustus vergast werd. Zij heeft zich in haar geschriften beijverd om Jodendom en Christendom dichter bij elkaar te brengen. In de maand oktober wordt er op maandag, woensdag en vrijdag vóór de avondmis het rozenhoedje gebeden. f

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1