MEDEDELING DORPSRAAD Aangezien wij in Ysselsteyn een eigen monument hebben ter nagedachtenis van onze gevallenen m 40- 45 en Ned.Indië, geplaatst bij de kerk, willen wij op maandag 4 mei a.s. tijdens en na de H.Mis van 19.00u een korte herdenking houden door het leggen van bloemen en het ten gehore brengen van de The Last Post". Graag willen wij als dorpsraad iedereen uitnodigen aanwezig te zijn bij deze herdenking. C.I.P. Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) Op grond van de wet Voorzieningen Gehandicapten is de gemeente sinds 1 april 1994 verplicht een aantal voorzieningen te verstrekken. Welke: Woonvoorzieningen: zoals bijvoorbeeld aanpassingen aan het huis, een verhoogd toilet, drempels verwijderen; losse middelen zoals toiletstoel, tillift; overigen zoals saneringskosten, verhuiskosten etc. Vervoersvoorzieningen: zoals bijvoorbeeld een financiële tegemoetkoming in de ver voerskosten, scootermobiel, etc. Rolstoelen: handbewogen, electrisch, sportrolstoelen, etc. Wie: Ieder inwoner van de gemeente Venray kan in principe voor een WVG-voorziening in aanmerking komen, mits er een medische indicatie voor de gevraagde voorziening bestaat en het de goedkoopst adequate oplossing beterft. (ook eigen woning). Inkomen: Het inkomen is alleen van belang bij een aanvraag voor een vervoersvoorziening zoals een financiële tegemoetkoming in de vervoerskosten, aanpassing eigen auto, bruikleenauto, etc. Voor deze voorzieningen geldt een inkomengrens. Eigen bijdrage: Voor geen enkele voorziening hoeft een eigen bijdrage betaald te worden. Aanvraag Een voorziening kunt u aanvragen met een daarvoor bestemd formulier. Deze zijn verkrijgbaar bij de balie sociale zaken. De openingstijden, zonder afspraak zijn: Maandag van 9.00 - 17.30u dinsdag tot en met vrijdag 9.00 - 13.00u Indien u niet in staat bent persoonlijk naar het gemeentehuis te komen kunt u ook telefonisch een formulier aanvragen. Hiervoor kunt u de volgende nummers bellen: 0478 - 523236 523237 tussen 9.00 en 10.00u. Dit nummer kunt u ook altijd bellen als u nadere informatie wilt, ofvrijwilligers van het C.I.P. Ine Classens, Piërre Janssen, Jan van Gassel. L.V.B. Krinbedevaart; Maandag 4 mei is de jaarlijkse kringbedevaart te Oostrum. De q-Mis begint om 19.30u in de parochiekerk in Oostrum. De zang wordt verzorgd aoor de afdeling Vredepeel. Het thema is; "Met Maria op zoek naar balans". Ziekenbezoek; In de maand mei zal mevr.vDijck-Ewalstel. 546370 de leden in het ziekenhuis bezoeken. Cementbladen maken; Dinsdagmiddag 12 mei gaan we o.l.v. Ellie Claessens, Peelweg 25, twee cementbladen maken, een groot en een klein blad. Er kunnen 8 personen deelnemen. Eventueel kan er nog een groep op dinsdagavond. De kosten bedragen 27,50 p.p. Er wordt voor alles gezorgd, u hoeft alleen handschoenen en evt. een draad- tand mee te brengen. Opgave kan vanaf 1 mei bij Gerry Vergeldt, tel. 541770. Z.V.V. Herberg de Peel Na-competitie maandag 4-5 2Q.30u ZVV Venray maandag 18-5 21.30u 't Trepke zaterdag 9-5 19.00u ZVC0 zaterdag 23-5 14.00u Venrode Toernooi ZCVO in de Wetteling op 2-5, aanvang lO.OOu, vertrek 9.30u. Receptie: Wiel Riekie van Ooi, 18 mei, 19.00u bijeenkomst bij Herberg de Peel. 11 mei bestuursvergadering 20.30u. 25 mei ledenvergadering 20.30u, graag iedereen aan wezig, ook voor nieuwe leden. 30 mei feestavond. K •*-— K.B.O. Bg/OAt Volksdansen en gymt Dinsdag 5 mei, bevrijdingsdag, vervalt de gym- m en de volksdansles. De eerst volgende les is 12 mei, oo4 van II \Kfcref« crjj0»v centras "Hrxmaiip poor

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 5