i Redaktie: Dorpsraad Jrg 36, nr. 22, 3 april 1998 f. I' ys^.vllil Van Lovinckplein 8: Palmzondag, van oudsher een dag om te herdenken dat Jezus op een triomfalistische manier Jeruzalem binnentrok. Hij werd met gejuich binnengehaald en de mensen zwaaiden met olijf- en palmtakken. Maar in diezelfde week kwam de naijver bij de leiders in Jeruzalem boven en uiteindelijk is Jezus daar het slachtoffer van geworden. Zijn tegenstanders hebben het zover kunnen krijgen dat hij uiteindelijk aan het kruis genageld werd. Hij heeft zich daar niet tegen verzet. Hij heeft het lijdzaam doorstaan. En daarom heeft God Hem gered _en uit de doden opgewekt. _)aarom horen wij op Palmzondag het gejuich van de intocht en tegelijkertijd begint dan ook het verhaal van de passie, van het lijden. Op Witte Donderdag heeft hij dat lijden gesublimeerd door het met de eucharistie te verbinden. Op Goede Vrijdag beleven wij het lijden van Jezus. En in de Paasnacht mogen wij ervaren dat we door de dood heen nieuw leven krijgen van de verrezen Heer. Dat vieren wij in een doopsel, maar ook door het hernieuwen van de beloften van ons eigen doopsel. Intenties van 4 t/m 10 april 1998: za 4 apr 19.00u Palmwijding en begin van de Passie (kinderkoor) Piet Stiphout, Leo Spreeuwenberg (v.w.fam). zo S apr ÏO.OOu Palmwijding en begin van de Passie (gregoriaans) Mina Thoone-Philipsen; Leen v.Beers-Stevens. ma 6 apr 19.00u Boeteviering als voorbereiding op goede week en Pasen en aansluitend eucharistieviering Mathieu Arts.w wo 8 apr 19.00u Boeteviering als voorbereiding op goede week en Pasen en aansluitend eucharistieviering overl. fam Philipsen-Cremers; overl. fam. Bos-v.d.Heuvel en kinderen; Piet Stiphout, do 9 apr 9.00u Boeteviering voor de kinderen van groep 5 t/m 8 van de basisschool. 19.00u Witte Donderdag, viering van de instelling van de Eucharistie intentie voor alle parochianen. vr 10 apr 19.00u Goede vrijdag, herdenking van de kruisdood van Jezus. Dienst van gebed met Kruisweg, kruisverering, Passieverhaal en communiedienst. Misdienaars: za 19.00u Niels en Freek, zo ÏO.OOu Ronny O. en Danny, Niels en Bram; ma 19.00u Dirk en Jeroen; wo 19.00u Paul en Daan, do 19.00u Marian en Sandra; vr. 19.00u. Anneke, Linda en Désirée. Op maandag en woensdag is er op de tijd van de eucharistieviering een boeteviering, want hoogstwaarschijnljk hebben we allemaal wel iets goed te maken voor het grote feest van Pasen. Op donderdagmorgen is er ook een boeteviering, maar die is alleen bedoeld voor de leerlingen van de basisschool. N B. De Paaswake is op zaterdag om 21 OOu en op Paaszondag zijn de missen om 9.30u (gregoriaans) en om 11,00u (Enjoy together).

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1