9 j K.B.O. ooodvvi Mededelingen K.B.O. en Dorpsraad t.a.v. wet voorzieningen gehandicapten (Uren <^0 (W.V.G.). Op grond van deze wet is de Gemeente sinds 1 april 1994 verplicht een aan tal voorzieningen te verstrekken. Welke: Woonvoorzieningen zoals bijvoorbeeld; aanpassing van het huis, een verhoogd toilet, drempels verwijderen, het aanbrengen van een traplift, verhuiskosten-vergoeding indien door noodzaak verhuist moet worden. Men kan iemand niet verplichten zich uit zijn vertrouwde om geving te verplaatsen. Vandaar het streven, zo lang mogelijk thuis te blijven wonen. Dit geldt ook voor eigen woning bezitters, om voor aangepaste voorzieningen in aanmerking te komen, hiervoor is wel een medische indicatie nodig. Vervoersvoorziening: Zoals een financiële tegemoetkoming in de vervoerskosten, hiervoor is wel een inkomentoets nodig. Rolstoelen: Rolstoelen, handbewogen, eiectronisch als sportrolstoelen is een gemeentelijke W.V.G. zorg. Aanvraag: Een voorziening kunt u aanvragen met een daarvoor bestemd formulier, verkrijgbaar bij de balie sociale zaken op het gemeentehuis, maandag van 9.00 -17.30u, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 13.00u. Indien u niet in staat bent persoonlijk naar het gemeentehuis te komen, kunt u ook telefonisch een formulier aanvragen tussen 9.00 en 10.00u tel. 523236 of 523237. Voor nadere inlichtingen en/of hulp bij bovenstaande kunt u ook terecht bij ons C.I.P. elke woensdagmorgen tussen 10.00 - ll.OOu in het Medisch centrum tel. 541777. Voor woonvoorzieningen en huisvestigingszaken kunt u ook inlichtingen verkrijgen bij dhr. Harrie Philipsen tel. 541290. Jaarvergadering 1 april 13.30u: De uitnodigingen met jaarstukken zijn thuisbezorgd. Deze middag zal gezellig (muziek en zang) alsook leerzaam zijn. BASISSCHOOL - OUDERRAAD Tien-minuten-gesprekken. Zoals bekend wordt de 2e serie tien-minuten-gesprekken van dit schooljaar gehouden op maandag 20 en dinsdag 21 april (van 19.00 tot 22.00 uur). Dit geldt niet voor de groepen 2 en 8, omdat onlangs met de ouders van de leerlingen van groep 8 het onderwijskundig rapport t.a.v. de schoolkeuze en met de ouders van de leerlingen van groep 2 de toets t.a.v. de leervoorwaarden voor een start in groep 3 is doorgesproken. Ouders van leerlingen van groep 1 en 3 t/m 7, die om een belangrijke, dringende reden op één der dagen (of qua tijd) verhinderd zijn, kunnen dit doorgeven aan W. Verschuuren (tel. 545000, fax 545001) vóór woensdag 1 april a.s.(niet op maandagmiddag 30 maart Mededeling. Uit meldingen van verontruste mensen blijkt dat veel kinderen, woonachtig in de "Zwarte Plak" en "Dopheide" vaak de Puttenweg oversteken bij de kruising met de Kievitsweg en dan via de Litsenbergweg naar school lopen. Dit kan tot zeer gevaarlijke situaties leiden. We willen erop wijzen dat deze mededeling wordt gedaan vanuit de school, maar dat de gekozen schoolroute een verantwoordelijkheid is van de ouders. H.B.S. "ONS GENOEGEN De twee teams die zondag deelnamen aan het N.K. konden hun goede resultaten niet bekronen met een Ned.titel. Het le team recurve moest in de finale tegen Baarschot het onderspit delven met een verschil van 2 punten. Het le team compound, 2d in de open ronde, werd in de kwartfinale onverwacht uitgeschakeld door Zaandam. Programma 25M competitie: Ons Genoegen 1-2 en 3 schieten dinsdag a.s. thuis om 19.30u. Zaterdag a.s. orientatietochtBijeenkomst 19.00u. Denk aan gepaste kleding en zaklamp. P.D.V. YSSELSTEYN Op vrijdagavond 27 maart a.s. gaan wij voor de 1ste vlucht inkorven en wel van \\A 20.00-20.30u om 21.00u klokken afslaan. Om 21.30u manden laden door het bestuur. £2^3^^ Naar venray rijden 28-3 Th.Hendrix. Mandendienst 3-4 B.Linders en G.Martens. Venray rijden 4-4 H.Janssen. Zorg dat vrijdagavond alles goed voor elkaar is en dat alles goed ingevuld op papier staat. De hoklijsten en entings-formulieren mee brengen deze moeten met de duivenwagen mee, niet aanwezige formulieren zelf maar zorgen dat ze op de plaats van bestemming komen. PD.V#

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 4