den Vierde Programma Vastelaovend 1998 Ziekenbezuuk IJ u tnu uëdeg ing Ut themabal was dit jaor nie zo daik as vurrig jaor mar wel zeker zo gezellig. Dit jaor han weej dan ok de hiele aovend enne Prins ien os inidde. Prieswinnaars: "Dizze Prins is vur os enne nachtmerrie""schape telle", "de hypnoseshow", "weej zien ozze nachtmerrie kwiet", "weej droëme van de urste pries" en "de duuvel". Allemaol proficiat mit ollie creasie. Op de jeugdprinseresepsie van Wout I mit Schabberjoeks was ut ok wer reuzegezellig. Prins Hay IV liet zien aan de jeugdraod waorum juust heej Beschermhiër is van de Pielreuzejeugd. Ok ien de Koel zit ut dit jaor mit de vastelaovend wel wèr goed. Zaoterdag 21 fibberwarie 19.00 uur Vastelaovesmis hielemaol ien ut dialect en as geej wilt ok verklèd. Muziek en zang: Ria Deters-Linders en Leon Houwen 20.33 uur Resepsie Prins Hay IV en Prinses Dien ien de Smelehof. Muziek: Schabberjoeks en de Smeleblaozers. Zondag 22 fibberwarie Vanaf 14.11 uur kiendermiddag ien de Jera, daornao beej Roelanzia en Pilot. Prins Hay IV zal hierbeej anwezig zien. Net as 's aoves ien Herberg de Peel en ien de Jera beej ut jeugdbal. Maondag 23 fibberwarie Optocht ien Rooy. Vurrig jaor han de Pielreuze drie urste priese. Wie wèt wat ut dit jaor zal werre. Ongeacht de uutslag is ut daorna carnaval beej Herberg de Peel mit Schabberjoeks, beej Roelanzia en ien de Jera. Dinsdag 24 fibberwarie Reuzeoptocht ien Reuzesteyn um 14.11 uur. Daorna priesuutreiking beej de Smelehof mit de Platvuut. Prins Hay IV zal 's aovens ok un bezuuk brenge an de Jera, an Roelanzia en an Herberg de Peel. Mit de optocht kriegt ut publiek dit jaor ok de muegelukheid um an te géve welke groep, wagen of eenling ut mojste is. Ut publiek kiest nameluk de PUBLIEKSPRIES. An ut begin van de optocht kriegt iederieen nève de kant un formulier uutgereikt waorop kan werre iengevuld wie de PUBLIEKSPRIES zuuj motte kriege. Op ut einde van de optocht kunde ut formulier dan ienlevere beej Bestuursleeje'van V.V. de Pielreus. Prins Hay IV en prinses Dien zulle mit en beperkt gevolg op maondagmèrge un bezuuk brenge an ut Ziekenhuus ien Rooy. As dur minse zien die ziek thuus zien, ien en Verpleeghuus verblieve of en ander Ziekenhuus dan komt Prins Hay ok daor gèr an. Gèf dit dan dur an ozze vurzitter John Claessens tel. 541674 Bej dees nuuëdege wij owlie uur vur de recepsie van ozze Prins DE PIELREUS op zaoterdag 21 fibberwarie a.s. ien "de Smelehof' re Reuzensteyn. Dizze aovend hedde de kans um Prins HA Y den VIERDE same mi: zien Prinses Dien en de kiender Geen en Thijs te filicitieëren. D'n aovend begint um 20.33 uur en zal tnuzekaal verzórgd werre dur "de Smeleblaozers". Wij hoeëpe owlie dan ök wèr te zien. Mir vastelaovendgroe! van V. V. "De Piëlreuzen YSSELSTEYN

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 7