Y sselsteyns Nieuws Blad Redaktie: Dorpsraad Jaargang: 36 Nr: is d-d.: 13 februari 1998 Van Lovinckplein 8: Als Jezus zijn zaligheden (d.w.z. zijn richtlijnen voor het rijk Gods) verkondigt, gaat hij volgens Marcus en Mattheus de berg op. Het is alsof wat hij te zeggen heeft, van bovenaf komt, en dat het een ideaal is dat boven ons ligt. Bij Lucas klimt hij voordat hij zijn zaligheden geeft, naar benéden, de vlakte waarin wij leven, en waar de menigte die op hem wachtte zich had verzameld. Als je de tekst van die zaligheden leest, zijn het eigenlijk helemaal niet zo'n verheven ideeën, die Jezus verkondigt. Het zijn heel gewone beschouwingen, waarvan we eigenlijk allemaal wel weet hebben. Het is een geschiedenis waarvan we allemaal voorbeelden zouden kunnen vinden. Geen wonder dat Lucas zegt dat het zich afspeelt op de vlakte. De vlakte van het doodgewone menselijke bestaan, waar sommigen het wel en anderen het niet willen zien. Want één ding maakt Jezus duidelijk: de verandering komt zonder meer. Die is ons en hem ingeboren Intenties voor de week van 14 t/m 20 februari: za 14 feb 19.00 u zo 15 feb 10.45 u ma 16 feb 19.00 u 18 feb 19.00 u vr 20 feb 19.00 u (kinderkoor) Math van Dijck; jrd. Dien Kleuskens-Wijnen; jrd. Jan Lemmen jrd. Mina Thoone-Philipsen, jrd. Petronella Cox-de Lauw; mevr, Claessens-Berkers. int. farn.Wilmsen; Riek Claessens-Berkers (ouderenver bijz. int. t.e.v. O.L.V. v. Altijddurende Bijstand. mndd. Piet Mulders; Jacqueline Bos-Janssen en fam. jrd. Frans Claessens en echtgenoten; overl. ouders Verheyen-Litjens; jrd. Teng Pouwels. Misdienaars: za. 19.00 Dirk en Bram; zo 10.45 Niels en Paul, Sandra en Daan; maandag 19.00 Ronny O. en Jeroen, wo 19.00 Jelie en Tom, vr 19.00 Marian en Freek. Voor het bestellen van missen, het maken van afspraken en dergelijke ben ik voor u beschikbaar op de pastorie op dinsdag- en donderdagmorgen. Op maandagmorgen ben ik in principe dus niet aanwezig. We proberen zoveel mogelijk er voor te zorgen dat er steeds iemand op de pastorie is. Als het antwoord apparaat aan staat, kunnen we u even niet te woord staan, maar dan kunt u uw naam en telefoonnr. inspreken en dan bel ik u zo spoedig mogelijk terug. In een uiterste noodgeval, als een priester nodig is, kunt u de balie van het ziekenhuis bellen nr. (0478) 52 22 22. Op 21 februari om 19.00 uur vieren we de carnavalsmis in onze kerk. Iedereen is hierbij van harte welkom. Als er mensen zouden zijn die niet zo vaak in de kerk komen en er toch bij willen zijn, zijn ze héél welkom. Niemand zal scheef aangekeken worden. WO

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1998 | | pagina 1