VAKGROEP AGRARISCHE VROUWEN Aan alle Agrarische vrouwen, JAV en VAV kring Venray organiseren gezamelijk een thema avond over het van Land en Tuinbouw, met als titel: "wie zijn wij en wat stralen we uit" Wij hebben Drs.H.C.Grimberg bereid gevonden op deze avond te komen spreken, over de imagoverbetering van de Agrarische sector. Drs.H.C.Crimberg heeft in de landbouwkring en in de vakbladen al veel publiciteit gekregen, i.v.m. haar uit gesproken ideeen hier omtrent. Deze avond zal plaatsvinden op maandag 11 november a.s. in zaal Roelanzia te Ysselsteyn om 20.00 uur. Het programma van deze avond ziet er als volgt uit: welkom introductie Drs.H.C.Grimberg video reactie n.a.v. de video inleiding waarin Drs.H.C,Grimberg haar zienswijze presenteert discussie en "wat kunnen we zelf doen! De gezamelijke Rabobanken uit de kring Venray, hebben we bereid gevonden om deze belangrijke avond mede mogelijk te maken. Wij verwachten dat dit thema m.n. de agrarische vrouwen zeer zal aanspreken en we rekenen dan ook op een goede opkomst. BASISCURSUS RUNDVEEHOUDERIJ Aan alle agrarisch vrouwen Tijdens het symposium "Vrouw in de Landbouw", febr. j.l. is duidelijk naar voren gekomen dat er behoefte is aan een praktijkgerichte cursus. Wij hebben gekozen voor de basiscursus Rundveehouderij De cursus bestaat uit 6 dagdelen en wordt door het A0C verzorgd. De diepgang waarmee de onderwerpen worden behandeld is afhankelijk van de deelnemers. Aan de orde komen: stalklimaatsfactoren, huisvesting gezondheidszorg en wtaikl -inraatsrpgpl ing productiecontrole en productiebewaking voederwinning milieuzorg voeding Kosten 64,per deelnemer, exclusief zaalhuur en consumpties. Plaats: Zaal Roelanzia te Ysselsteyn bij min. 14 deelnemers, anders op het A0C te Horst. -De cursus zal starten in januari 1997, op dinsdag of donderdagmiddag of avond. Bij opgave even voorkeur dag/middag of avond doorgeven). Opgave voor 9 november a.s. bij sec. Sjan Claessns-Leeyen tel. 0493-529262. Het bestuur VAV kring Venray. C.I.P. meldpunt voor hulp en advies thoue" Een vrijwilligers initiatief vanuit de dorpsraad en K.B.O.(ouderenorganisatie) B Ysselsteyn Vredepeel, gaat vanaf dinsdag 29 oktober een begin maken met Qdagopvang voor ouderen in het Gemeenschapshuis de Smelehof te Ysselsteyn. Aanvang 14.00 uur. "Dagopvang" is de term geroepsgewijze opvang, begeleiding voor ouderen buiten de thuis situatie, zoveel mogelijk afgestemd op de individuele behoeften. "Dagopvang" is bedoeld om de ouder die in een sociaal isolement zou raken op te vangen, te activeren en te stimuleren, opdat de ouder langer zelfstandig kan blijven wonen en funktioneren. Hiermee kan gedacht worden aan het makkelijker deel gaan nemen aan aktiviteiten, bij verlies van partner, ter ontlasting en ondersteuning van de mantelzorg en profesionele hulpverleners voor enkele uren per week, d.m.v. wandelen, winkelen(kleine inkopen), handenarbeid, hand werken, muziek, spelletjes doen, krant lezen, aktiviteiten in het kader van meer bewegen voor ouderen. "Begeleiding" vrijwilligers Truus Stiphout en Nellie Marcellis. "Initiatief" CIP vrijwilligers meldpunt: Woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. P.Janssen, I.Classen en J.van Gassel. ÖUDERENKQ0R: Zondag 27 oktober verzorgen wij de H.Mis van 10.00 uur. Aanwezig zijn 9.50 uur. 10 0 JAAR LIMBURGSE LAND- EN TUINBOUWBONO AjriflicKf Vrouwen Vtnrjy

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1996 | | pagina 5