TVY Onze maandelijkse rubriek is deze keer gewijd aan de nieuwe ontwikkelingen omtrent zorg voor ouderen. De laatste jaren is er duidelijk een verandering opgetreden in de regelgeving van de overheid, in de mogelijkheden die geboden worden door de hulpverlenende instanties en in de opvattingen van de ouder wordende mens. Waar vroeger een oudere van 65 jaar beschouwd werd als een bejaarde die de herfst van het leven zou gaan doorbrengen in een tehuis, temidden van leeftijdsgenoten, zich voorbereidend op de ongemakken en ziektes van de ouderdom, en uiteindelijk de dood, vindt er nu langzamerhand een beeldvorming plaats van ouderen die wel degelijk in staat zijn tot eigen invulling van wensen en behoeftes, en de aller minst bereid zijn zich voortijdig terug te trekken uit het aktieve leven. Bovendien is het te duur, om zo'n grote groep gezonde mensen onder te brengen in aparte tehuizen. Derhalve is er het streven van de overheid om ouderen zo lang mogelijk in hun eigen omgeving zelfstandig te laten wonen, eventueel met enige ondersteuning in de woonvorm, zoals bejaardenwoningen, aangepaste woningen en de nu nog experimentele woon-zorg complexen (wosoco's). Andere ontwikkelingen die het langer zelfstandig wonen van ouderen stimuleren liggen bijvoorbeeld in de uitbreiding van hulp vanuit verpleeg/ver zorgingstehuizen aan mensen thuis (zogenaamde transmurale aktiviteiten)uitbreiding van materiele voorzieningen zoals alarmsystemen, maaltijdvoorzieningen, en locale informatie verstrekking zoals bijvoorbeeld het CIP. De komende maanden zal in deze rubriek diverse van dit soort voorzieningen besproken worden. Graag ook uw commentaar/aanvullingen. Het CIP is voor iedereen te bezoeken tussen 10.00 en ll.OOu op woensdagen in Medisch Centum De Wildenberg. De vrijwilligers I.CLassens-den Ronden, P.Janssen, J.v.Gassel. H.B.S. "ONS GENOEGEN" Zondag j.l. wist Berny Camps een groot Indoortoernooi in Bingen (Did) winnend af te sluiten. Aan dit invitatietoernooi namen 6 landenpleogen deel. Zaterdag in de open ronde werd Liane van Hoof 3e bij de dames. Programma 25M IP competitie: Zondag a.s. Koningslust 1 - Yss.3. Aanvang lO.OOu te Horst. Volgende Indoorcompetitie-ronde in de week van 11 tot 17 dec. Zondag 10 dec. 4e afd. wedstrijd aspiranten. ZW HERBERG DE PEEL DAMES uitslag: HB De Peel - FC Hento 0-5 Progranmaza 2-12 SVCB I - HB De Peel I ma 4-12 HB De Peel I - Willy Bar I za 16-12 Beringe II - HB De Peel I Training: Ma 8-1 van 21.30-22.30u in Zeilberg. Vertr. 21.00u bij Egelmeers. aanv,17.00u vertr.16.15u in Venray aanv.21.30u vertr.20.45u in Zeilberg scheidsrechter W.Arts aanv.18.30u vertr.17.30u in Neer uitslag: HB De Peel I - GFC'33 III 2-10 Programnsa: za 9-12 HB De Peel I - ZV Meterik I aanv.20.30u vertr.19.45u in Venray n. scheidsrechter? Training: Ma 11-12 van 21.30-22.30u in Zeilberg. Vertr.21.OOu bij Egelmeers. Kersttoernooi Het kersttoernooi wordt gespeeld op woensdag 27 december in de iennisha! te Bergen. Je kunt je met een partner opgeven of alleen, dan zoeken wij een partner voor je erbij. De inschrijfkosten zijn f 5,- per persoon. Opgeven kan tot 3 december door dit opgavestrookje bij José of Lenie in de bus te doen. Dus nog snel even doen!! Groep A Mini's 8-9-10 jaar Groep B beginners 9-10 jaar Groep C 11-12 jaar GroepD 13-14 jaar Groep E 15-16jaar Groep F 17-18 jaar NaamAdres. GroepGeb. datum Naam partnerAdres GroepGeb. datum Ik (of wij) doe mee aan het kersttoernooi, f 5,- per persoon doe ik met dit strookje in een envelop. centraal InlorniatiQ Punt

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1995 | | pagina 6