Redaktie: Dorpsraad Jaargang: 33 Nr: 11 d.d.". 13 januari 1995 DEZE KEER... "Wie op onwaardige wijze het brood eet of de beker van de Heer drinkt, be zondigt zich aan het lichaam en bloed des Heren. Wij moeten onszelf onder zoeken, voor we van het-brood eten en uit de beker drinken. Wie eet en drinkt zonder het lichaam te onderkennen, eet en drinkt zijn eigen vonnis." (I Cor. 11,27-29) z~1ver het algemeen nemen onze Protestantse medechristenen deze woorden van de apostel se rieuzer dan wij katholieken. Zij vieren een paar maal per jaar - wat zij noemen - het Heilig Avondmaal. Niet te veel om de sleur geen of minder kans te geven. Zijn er geloofsgenoten die volgens laten we het maar noemen - bestuur van de kerk niet waardig zijn aan dit heilig gebeuren deel te nemen, dan worden zij hierop opmerkzaam gemaakt! "Als u niet gelooft in de aanwezigheid van de Heer in de H.Eucharistie, ga dan niet naar voren om de H.Communie te ontvangen." - Deze zin van my uit het YNB van 16/12/ 94 is door enkele parochianen met weinig of geen begrip onthaald, hetgeen mij toch wel lichtelijk verbaast. Het spreekwoord zegt: 'Een goed verstaander heeft maar een half woord nodig Ik voeg eraan toe: een goede lezer ook! Toch blijken sommigen het niet te verstaan of wil len het niet verstaan. Waarom toch niet? Er zijn immers maar twee mogelijkheden: of u ge looft wèlof probeert het althans, in dat geval hoeft u zich van die zin niets aan te trekken, of u gelooft niet en doet daar ook geen moeite voor en u trekt de eerlijke con sequentie door op uw plaats te blijven zitten waarmee u uw respect toont voor degenen voor wie de H.Communie een kostbaar goed is... L Overigens: met mijn 'gewraakte' zin doe ik niets anders dan de boven aangehaalde woorden van de apostel Paulus becommentariëren! N.B.(voor hen die nog niet overtuigd zijn) Gehoord in de 'wandelgangen': "Geloof jij nog in die poppenkasterij in de kerk?" - Zou iemand die zo iets eruit kraamt niet. beter thuis kunnen blijven of tijdens de Uitvaartdienst van opa of oma maar 'beter met naar voren kun nen komen? Het is een extreem en triest voorbeeld, dat wel, maar ook minder scherpe voor beelden zouden mijn bedoeling kunnen onderstrepen. Kerkdiensten (14-20 januari) Tweede Zondag door het Jaar (C) 19.00u (Samenzang) Jrd.P.Mulders+echtgenote; Gerrit: Peeters (Kameraden). 9.30u (Gelezen Dienst) Overleden familie Fleurkens-Zanders. 11.15u Jrd.Petronella Verlinden-Volleberg; Overleden familie van Soest-Claassen Truus Mulders en overleden familie. 19.00u Overleden Parochianen, 19.00u Geestelijk welzijn van onze Parochie. MISDIENAARSBEURTENZA 19.00u M.Verheijen+N.Pouwels; ZO 9.30u H.vd Hoff en M.Arts; ll,15u Sj.Ewals en R.Keijzer; MA M.Peters+I.PoelsWO+VR W.Claessens+D.Scheepens. ZA 14/1 ZO 15/1 MA WO Vriidag Doopschema (februari) Op de Zondagen 5 en 19 kan het H.Doopsel worden toegediend.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1995 | | pagina 1